Ocynk ogniowy

PN- EN ISO 1461 


W zależności od zastosowanego materiału oraz jego grubości wyróżnia się minimalne grubości powłoki cynkowej. Powłoka ta zapewnia doskonałą ochronę przed rdzą. Również ścieralność i twardość powłoki są znakomite. Dzięki procesowi ocynkowania produkty wykazują się również bardzo dobrą odpornością mechaniczną i estetycznym wyglądem. W procesie ocynkowania odpowiednio przygotowany element stalowy zostaje zanurzony w płynnym cynku, który jest rozgrzany do temperatury 445-455 °C.W celu uzyskania odpowiedniej trwałości każdy nasz produkt, przeznaczony do użytku zewnętrznego poddawany jest procesowi ocynkowania. Ochrona przed korozją składa się z masywnego, metalicznego cynku. Nasze produkty ocynkowane są zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Korzystamy z usług niemieckiej cynkowni.

Podczas zanurzenia płynny cynk łączy się z elementem stalowym tworząc nierozerwalną powłokę, cynk pokrywa powierzchnię stalową dokładnie, bez przerw, a pokrywa ochronna osiąga od 50 do 150 mikronów (µm). Wszystkie puste powierzchnie objęte są ochroną przed rdzą. W wyniku metalurgicznej reakcji pomiędzy stalą a cynkiem, ocynkowanie ogniowe jest jedyną trwałą ochronną przed rdzą.

W zależności od stosowanej do produkcji stali, powłoka może być jaśniejsza lub ciemniejsza, bardziej błyszcząca lub matowa. Z typowymi plamami po ocynku lub bez.

IMG_1049.JPG
IMG_1050.jpg
IMG_1051.JPG

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV