Proces produkcyjny

Nasza firma zajmuje się produkcją ogrodzeń jak i konstrukcji stalowych. Proces  obróbki stali odbywa się przy udziale zaawansowanego parku maszynowego i wykwalifikowanych pracowników. Podczas procesu spawania metodą MIG/MAG dobieramy odpowiednie  parametry spawania do rodzaju konstrukcji.

Nasze produkty są zabezpieczone przed korozją cynkowaniem ogniowym. Podczas procesu ocynku, elementy stali są zanurzane w specjalnych wannach, w których temperatura  kąpieli cynkowej wynosi około 450oC, dzięki czemu konstrukcja jest trwale zabezpieczona przed korozją.

Ostatnim  etapem nadającym efekt wizualny, jest malowanie proszkowe, które polega na nakładaniu farby proszkowej metodą natrysku elektrostatycznego, podczas którego naładowane cząstki farby przywierają równomiernie do powierzchni pokrywanego elementu,  a następnie podlegają utwardzaniu w temperaturze około 200oC.  Posiadamy własną malarnię proszkową, gdzie stosujemy tylko farby najlepszych i sprawdzonych producentów. Dlaczego? Ponieważ nie chcemy mieć reklamacji. A najważniejsza jest dla nas jakość i renoma firmy.

img-tile-1-825xX
Spawanie i ślusarstwo

Do połączenia elementów ogrodzenia używamy metody MIG/ MAG. Jest to metoda manualna, która posiada najlepsze zastosowanie w przypadku naszego produktu. Dzięki technice spawania MIG/ MAG każdy nasz produkt wyróżnia się trwałością i stabilnością.

Dokładniejsze informacje na temat stali, jaką używana jest do produkcji naszych ogrodzeń oraz bram, jak również informacje na temat procesu ocynkowania oraz malowania proszkowego, znajdą Państwo poniżej.

Proces obróbki spawalniczej zobaczyć mogą Państwo również na filmie z naszej produkcji.

Zobacz film. 

img-tile-2-825xX
Ocynk ogniowy

PN- EN ISO 1461

W celu uzyskania odpowiedniej trwałości każdy nasz produkt, przeznaczony do użytku zewnętrznego poddawany jest procesowi ocynkowania. Ochrona przed korozją składa się z masywnego, metalicznego cynku. Nasze produkty ocynkowane są zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Korzystamy z usług niemieckiej cynkowni.

img-tile-3-825xX
Malowanie proszkowe metodą elektrostatyczną

DIN EN ISO 12944

Na powierzchnię odpowiednio wcześniej przygotowanej stali,  przy pomocy aplikacji do malowania proszkowego, nakładane są naelektryzowane cząsteczki farby proszkowej. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie element stalowy jest wypalany w specjalnym piecu do temperatury 180-200 °C, gdzie zachodzi zjawisko stopienia proszku oraz polimeryzacji. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że już nigdy nie będzie konieczności malowania ogrodzenia.
W naszej ofercie znajdują się farby gładkie RAL jak i farby ze strukturą młotkową tzw. farby antyczne. Farby dostępne są w różnych wariantach: matowe, z drobną strukturą, z połyskiem lub jako półpołysk.

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV