Ekskluzywne ogrodzenia – pomysł na luksusowe zamknięcie posesji

ekskluzywne-ogrodzenia

Zapytaj o cenę

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych ogrodzeń, które można z łatwością dopasować do pożądanego stylu budynku czy ogrodu. Co jednak w przypadku wymagających klientów, którzy poszukują oryginalnych, luksusowych ogrodzeń? W tym artykule przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na niepowtarzalne, ekskluzywne ogrodzenie posesji.

Ekskluzywne ogrodzenia Hammerman-Tech

Najważniejsze funkcje ogrodzenia to wydzielenie terenu i ochrona przebywających na posesji osób. Przęsła stanowią jednak również wizytówkę – wysokie, zabudowane ogrodzenie sygnalizuje, że mieszkańcy budynku cenią sobie prywatność, zaś fantazyjnie wygięty płot symbolizuje często artystyczną duszę właściciela. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje nietuzinkowych, ekskluzywnych ogrodzeń, które wyróżnią posesję i staną się wyrazem statusu jej użytkowników.

W ofercie naszej firmy znajdują się wyjątkowe ogrodzenia, pasujące do wielu aranżacji posesji. Ekstrawagancki wybór stanowią szczególnie przęsła z kolekcji Lux. Płot przygotowujemy aż w 6 wariantach – prostolinijna opcja świetnie wygląda z nowoczesną architekturą, natomiast ozdobne modele przypominają drogie, luksusowe ogrodzenia. Motywy roślinne w bramach z naszego katalogu wykonywane są ręcznie przez utalentowanych specjalistów, zatem każde przęsło wygląda nieco inaczej i zyskuje wygląd arcydzieła.

Nietuzinkowym rozwiązaniem zarezerwowanym dla naszych wymagających klientów są ponadto ogrodzenia z wypełnieniem zrobione z blachy. Wypełnienie wycinamy laserowo w motywy roślinne albo geometryczne zgodnie z życzeniem zainteresowanego. Ekskluzywne ogrodzenie z blachy zapewnia prywatność użytkownikom posesji.

Stwórz oryginalne ogrodzenie

Doskonałym sposobem na uzyskanie oryginalnego płotu jest modyfikacja przęseł dostępnych w katalogu Hammerman-Tech. Oferujemy różnorodne warianty ogrodzeń w każdej prezentowanej kolekcji. Zgodnie z zaleceniami klienta możemy uzupełnić luksusowe ogrodzenie o zdobienia, albo przekształcić górną krawędź na prostą lub wygiętą w łuk lub falę. Oprócz tego zmieniamy kształt i grubość poszczególnych prętów – wymiana prostych prętów na karbowane czy kręcone i może nadać każdemu ogrodzeniu niepowtarzalny wygląd.

Aby otrzymać wymarzony płot należy przesłać nam dokładne wymiary realizacji – dzięki temu po podpisaniu umowy sporządzimy wizualizację projektu. Niezdecydowanym klientom polecamy do wiadomości załączyć także zdjęcie posesji. Nasi graficy nałożą wówczas ekskluzywne ogrodzenie na zdjęcie, co pomoże rozwiać wątpliwości dotyczące wzoru, umiejscowienia czy rozstawu przęseł.

Luksusowe ogrodzenia na zamówienie

Odpowiednio zaaranżowane gotowe przęsła mogą stać się ekskluzywnym ogrodzeniem, warto jednak przemyśleć zlecenie przygotowania zupełnie nowego parkanu. Hammerman-Tech oprócz gotowych projektów przęseł oferuje także produkcję luksusowych ogrodzeń zaprojektowanych przez klienta. Dzięki temu każdy wymagający właściciel posesji może uzyskać pożądany płot dokładnie według swoich ustaleń. Wystarczy sporządzić szkic pomysłu i przesłać go na nasz adres e-mail, a odpiszemy z propozycją ceny.

Kowalstwo artystyczne to forma sztuki, która doskonale sprawdza się zastosowana w ogrodzeniach. Nieskomplikowanym, ale wyrafinowanym rozwiązaniem jest dodanie stalowych elementów do gotowego przęsła, na przykład realistycznych liści lub owoców. Do zabudowy dworkowej idealnie pasują wysokie przęsła z wygiętymi elementami. Nieco prostsza formę przybierają natomiast luksusowe ogrodzenia w stylu secesyjnym – płaskie, asymetryczne ornamenty roślinne doskonale prezentują się nawet z nowoczesną architekturą.

Bramy i furtki artystyczne mogą również być ciekawym dopełnieniem luksusowego ogrodzenia. Przy takim projekcie warto wybrać wzór harmonizujący z przesłami. Do nowoczesnego, ekskluzywnego ogrodzenia idealnie pasuje brama na zamówienie, w której pojawią się minimalistyczne zdobienia albo elementy geometryczne. Świetną inspirację stanowią podobne realizacje w stylu art déco. Zastosowanie gotowych przęseł w połączeniu z personalizowaną bramą czy furtką to zdecydowanie tańsza opcja niż wykonanie bogato zdobionego płotu w całości.

Dodatki czynią cuda

Nawet proste przęsło może stać się luksusowym ogrodzeniem po zastosowaniu odpowiedniej podmurówki. Ponadczasowy kamień naturalny lub bloczki betonowe wyglądają doskonale w każdym stylu realizacji. Oprócz poprawy wyglądu całego ogrodzenia elementy murowane sprawiają ponadto, że przęsło jest stabilne i zapobiega podkopom zwierząt. Z podmurówką pięknie harmonizują murowane słupki – chociaż ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany od słupków stalowych, warto się na nie zdecydować.

Podobnie jak akcesoria mogą odmienić całe ubranie, tak drobne obiekty wokół posesji wpływają na odbiór płotu. Czasami nawet przęsła z najwyższej półki okazują się odstawać od pozostałych elementów otoczenia bez odpowiednich dodatków. W takiej sytuacji należy zastosować dopasowane produkty z oferty Hammerman-Tech:

  • szpice na przęsła,
  • zakończenia na słupki stalowe,
  • zamki z klamkami do furtek,
  • skrzynki na listy,
  • dzwonki,
  • domofony i wideodomofony.

Odpowiednia roślinność również może stanowić eleganckie uzupełnienie ogrodzenia. Równo przystrzyżony, zadbany trawnik doskonale podkreśla ekskluzywne ogrodzenia każdego rodzaju. Bogato zdobione przęsła zyskają głębi w połączeniach z bluszczem, powojnikami albo wysokimi, gęstymi krzewami. Z kolei nowoczesne rozwiązania można wzbogacić tujami formowanymi w geometryczne kształty lub ozdobnymi trawami, na przykład okazałym miskantem.

FAQ

1. Jak sprawdzić, czy luksusowe ogrodzenie pasuje do posesji?

Przed wykonaniem projektu i jego akceptacją należy dokładnie określić wielkość płotu, czyli między innymi jego wysokość czy szerokość przęseł, furtek oraz bram. Przed podpisaniem umowy warto przesłać nam zdjęcie danej posesji, wówczas doradzimy jaka kolekcja pasowałaby naszym zdaniem, a klient może zweryfikować, czy ogrodzenie odpowiada jego wymaganiom.

2. Czy Hammerman-Tech wykonuje projekty ekskluzywnych ogrodzeń według indywidualnych wymagań?

Tak! Nasza firma oprócz gotowych przęseł oferuje przygotowanie niemal dowolnego płotu metalowego. Wystarczy przesłać nam szkic lub rysunek z wizją luksusowego ogrodzenia, a my zajmiemy się resztą. Ponadto możemy zmodyfikować dostępne wzory według zaleceń klientów.

3. W jaki sposób uzupełnić luksusowe ogrodzenia?

Najprostszym sposobem na urozmaicenie otoczenia ogrodzenia jest zastosowanie dodatków, na przykład zakończeń słupków, szpiców, dzwonków, klamek czy skrzynek na listy. Niewielkie akcesoria mogą szybko odmienić wygląd płotu. Doskonale spisują się także dopasowane rośliny albo podmurówka z kamienia łupanego czy betonowych bloczków.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV