Nowoczesny podjazd przed domem – jak go zaaranżować?

nowoczesny-podjazd-przed-domem

Zapytaj o cenę

Nowoczesny podjazd przed domem musi być solidny i praktyczny, aby po posesji poruszać się wygodnie i bezpiecznie. Powinien być też atrakcyjny wizualnie – w końcu wraz z ogrodzeniem stanie się swoistą wizytówką posesji i jej właścicieli! Jak zaaranżować podjazd, aby połączyć komfort i walory estetyczne? Sprawdź kilka wskazówek od Hammerman-Tech!

Nowoczesny podjazd jako spójny element przestrzeni przydomowej

Decydując się obecnie na budowę domu, stawiamy nie tylko na nowoczesny projekt samego budynku, ale też całej przestrzeni wokół niego. Dom i wszystkie otaczające go elementy – ogrodzenie, podjazd, ogród, elementy małej infrastruktury przydomowej (np. altanka, wiata śmietnikowa, budynek gospodarczy) – wszystko to powinno po pierwsze odpowiadać na potrzeby mieszkańców, a po drugie komponować się stylistycznie, współgrać ze sobą, uzupełniać się, przenikać, tworzyć perfekcyjnie dopasowaną całość zamkniętą spójną klamrą.

Wszystkie te elementy przestrzeni przydomowej powinny być więc dobrze dobrane – jeśli minimalistyczna bryła domu, to także proste ogrodzenie bez zbędnych zdobień i „surowy” podjazd do domu. Jeśli tradycyjne budownictwo, to klasyczne, dekorowane ogrodzenie i brukowany czy wyłożony kamieniem podjazd. Oczywiście mieszanie i łączenie wielu stylów nie jest źle odbierane, a zabiegi takie jak silne kontrasty nadal są w cenie, ale całość nie powinna się ze sobą gryźć, tylko dobrze współgrać.

Poniżej kilka propozycji aranżacji nowoczesnego podjazdu przed domem – prosto od specjalistów Hammerman-Tech!

Modna nawierzchnia przed domem? Minimalistyczne płyty betonowe!

Już od kilku lat w trendach architektoniczno-aranżacyjnych króluje minimalizm, surowość, prostota form, geometryczność kształtów i daleko posunięta dekoracyjna oszczędność. Bardzo ważne są również walory praktyczne – wszystkie elementy przestrzeni przydomowej małą pełnić konkretne funkcje i dobrze służyć właścicielom.

Właściciele nowoczesnych domów stawiają na nowoczesne ogrodzenia, takie jak np. kolekcja Modern z naszej oferty, czyli masywne ramy wypełnione szerokimi i gładkimi profilami bez zdobień, ułożonymi równolegle do podłoża, o matowym wykończeniu i stonowanej kolorystyce w odcieniach szarości. Takie proste, a zarazem niebanalne i estetyczne ogrodzenie świetnie komponuje się z nowoczesnymi bryłami domów – niskimi, szerokimi, z płaskimi dachami. Jak do takiego połączenia dobrać nowoczesny podjazd pod dom? Ciekawą propozycją są płyty betonowe.

To mogą być np. proste i surowe płyty betonowe w rozmiarze „XXL”, które dostępne są w olbrzymiej liczbie wariantów pod względem kolorystyki i faktur, ale mogą też imitować inne materiały, np. elegancki kamień. Wielkoformatowe płyty betonowe łączyć można z drobniejszymi elementami, czyli tworzyć w ten sposób zupełnie nowe kompozycje. Pod względem praktycznym nowoczesny podjazd do domu z płyt betonowych jest łatwy w montażu, trwały i nie sprawia problemów z odśnieżaniem czy czyszczeniem.

Nowoczesny podjazd przed domem, ale nieco bardziej tradycyjny? Kostka brukowa!

Przewaga nowoczesnego budownictwa jest faktem, ale wciąż wielu inwestorów stawia na bardziej klasyczną, tradycyjną architekturę, np. piętrowe budynki ze spadzistymi dachami bądź bryły nawiązujące do charakteru staropolskich dworów i pałacyków, z kolumnami na ganku czy elewacją pokrytą deską. Taki styl jest bardziej przytulny, ma w sobie nieco rustykalnej, sentymentalnej nuty i kojarzy się z ciepłem rodzinnym.

Tradycyjna architektura wymaga natomiast nieco innego projektu przestrzeni wokół domu. Po pierwsze ogrodzenie – znacznie lepiej niż minimalistyczne sprawdzi się np. bogato dekorowane, z ramami wygiętymi w łuki czy fale, ze sztachetami zakończonymi grotami i zdobionymi metalową ornamentyką, takie jak np. kolekcja Premium czy kolekcja Lux z oferty Hammerman-Tech.

Do tradycyjnego domu i utrzymanego w tym samym stylu ogrodzenia nowoczesny podjazd do domu z surowych płyt betonowych może nie pasować zbyt dobrze. Warto rozważyć np. montaż ciekawej kostki brukowej na podjeździe.

Kostka również może imitować inne materiały, dzięki czemu da się ją dopasować np. do podmurówki ogrodzenia. Dodatkowo kostka brukowa jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych i kształtach, więc można z niej stworzyć oryginalne wzory na podjeździe, ale też wyłożyć nią np. alejki w ogrodzie. To materiał elegancki, który jednocześnie jest idealny zarówno dla wielbicieli prostoty i porządku, jak i dla amatorów twórczego szaleństwa!

Podjazd do domu w wersji ekonomicznej? Wysypany żwirem!

Zarówno płyty betonowe, jak i kostka brukowa to materiały bardzo różnorodne oraz dostępne w wielu wariantach cenowych. Jednak mimo tego nadal jest to inwestycja, która wymaga pewnych nakładów finansowych. Jeśli nie są to rozwiązania możliwe do wcielenia w życie, można też zastanowić się nad podjazdem wysypanym żwirem.

Podjazd przed domem wysypany żwirem nie jest może wyjątkowo nowoczesną opcją, ale da się go w takim stylu zaprojektować. Można wysypać żwirem kilka ścieżek obok podjazdu i alejek w ogrodzie lub wybrać rzadszy rodzaj żwiru i tym samym sprawić, że całość będzie prezentować się ciekawie i nowocześnie.

Pojazd żwirowy ma kilka zalet – jest relatywnie niedrogi, można go wykorzystać tylko jako rozwiązanie tymczasowe, a jednocześnie pasuje do różnych stylów architektury.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania podjazdu do domu?

Projektując nowoczesny podjazd do domu i wybierając ciekawe ogrodzenie posesji, warto uwzględnić ich walory estetyczne oraz dobrze je ze sobą połączyć, aby całość była spójna i się uzupełniała. Nie można natomiast zapomnieć o praktycznym wymiarze projektu, który zapewni wygodę codziennego korzystania z posesji.

  • Trwałość i odporność. Wszystkie materiały na podjazd i ogrodzenie muszą być solidne i dobrze zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi – niską i wysoką temperaturą, wilgocią oraz promieniowaniem UV. Podjazd musi być dostosowany do dużych obciążeń, a ogrodzenie zabezpieczone przed korozją.
  • Łatwość czyszczenia. Należy wybierać takie materiały, do których brud nie będzie intensywnie przywierał, a okresowo wystarczy użyć po prostu wody pod ciśnieniem, aby doprowadzić je do perfekcyjnej czystości. Warto więc wybrać stalowe ogrodzenie oraz materiał na podjazd odporny na wykwity biologiczne.
  • Automatyzacja. W przypadku wyboru ogrodzenia warto od razu pomyśleć o aspekcie automatyzacji pracy jego bramy, dzięki czemu wyjazdy z posesji i powroty do domu będą o wiele przyjemniejsze, bezpieczniejsze i szybsze!

Czasem można się jeszcze spotkać z takim przekonaniem, że ogrodzenie czy podjazd do domu nie mają przecież aż tak dużego znaczenia, a tymczasem są to elementy, z których korzysta się każdego dnia, na które codziennie się patrzy. Ta przestrzeń musi być dostosowana do domowników, aby czuli się w niej dobrze i swobodnie!

FAQ:

1. Czym wyłożyć nowoczesny podjazd do domu?

W styl nowoczesny bardzo dobrze wpisują się wielkoformatowe płyty betonowe. Jeśli dom jest nieco bardziej tradycyjny, warto rozważyć kostkę brukową.

2. Jak może wyglądać modna nawierzchnia przed domem?

To mogą być np. wielkoformatowe płyty betonowe połączone z mniejszymi płytkami o różnej kolorystyce i fakturach, które pozwalają na tworzenie ciekawych kompozycji.

3. Do czego dopasować podjazd przed domem?

Pojazd przed domem warto dopasować do stylistyki budynku oraz ogrodzenia, czyli np. w przypadku minimalistycznego domu postawić na minimalistyczne ogrodzenie, a do tradycyjnego domu dobrać bardziej klasyczny, dekoracyjny płot.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV