Ogrodzenia klasyczne, czyli elegancka forma i funkcjonalność

classic-7_l

Zapytaj o cenę

Ogrodzenia domów przyjmują rozmaite formy, dzięki którym wpisują się w charakter wybranych stylów aranżacyjnych i architektonicznych. Choć coraz częściej mówi się o nowoczesnym budownictwie, na topie nadal są klasyczne ogrodzenia. Przy użyciu jakiej metody są produkowane i do jakich posesji pasują? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Ogrodzenia domów w stylu tradycyjnym

Wyznaczenie granic działki, zabezpieczenie terenu przed dostaniem się nieproszonych gości, a przede wszystkim dekoracja i podkreślenie stylu posesji – to główne funkcje płotów ogrodzeniowych. Klasyczne ogrodzenia metalowe odgrywają tę rolę zarówno na posesjach prywatnych, jak i firmowych oraz publicznych.

W tradycyjnej architekturze tkwi ponadczasowy urok. Moda może się zmieniać, trendy przemijać, a ten styl nadal pozostanie elegancki oraz aktualny. Wywodzi się z klasycyzmu, który w głównej mierze nawiązywał do antyku. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Współczesna wersja klasycznych konstrukcji skupia się przede wszystkim na proporcji, detalach oraz precyzyjnych formach. Klasyczne ogrodzenia idealnie wpisują się w tę definicję. Istota tkwi jednak nie tylko w efektach wizualnych, ale również w sposobie produkcji takich elementów konstrukcyjnych. Poniżej opiszemy proces produkcyjny, który stosujemy w naszym przedsiębiorstwie.

Produkcja ogrodzeń stalowych

Podstawą w stworzeniu solidnego i trwałego ogrodzenia jest wybór materiału, który będzie poddawany obróbce. Cechą charakterystyczną naszego przedsiębiorstwa jest produkcja konstrukcji stalowych. Swoją działalność opieramy na doświadczeniu specjalistów oraz nowoczesnym parku maszynowym.

Ocynk ogniowy

W pierwszej kolejności elementy stalowe poddawane są procesowi cynkowania ogniowego zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Komponenty zanurza się w płynnym cynku w temperaturze około 450°C. W efekcie powierzchnia jest zabezpieczona przed występowaniem rdzy.

Ślusarstwo i spawalnictwo

Etapem, który ma ogromny wpływ na jakość całej konstrukcji, są prace ślusarskie i spawalnicze. Technika spawania MIG/MAG gwarantuje solidność i trwałość konstrukcji. Profile stalowe poddawane są precyzyjnej obróbce metalu. Na tym etapie nie tylko łączy się konkretne elementy ogrodzenia, ale także wykonuje się i dopracowuje różnego rodzaju elementy dekoracyjne.

Malowanie proszkowe

Ostatnim krokiem do wykończenia płotów ogrodzeniowych jest proces malowania proszkowego. Dzięki temu nie będzie trzeba konserwować lub ponownie malować ogrodzenia – nawet po kilku latach użytkowania. W rezultacie powstają płoty metalowe odporne na działanie warunków atmosferycznych i wystąpienie korozji

Metalowe ogrodzenia kute – wzory

Istotą metalowych ogrodzeń jest ich trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że efektywność przyćmiewa efektowność. Wręcz przeciwnie – stal daje szerokie możliwości dekoracyjne. Metaloplastyka, jako szczególna dziedzina twórczości, opiera się na obróbce metali na zimno lub ciepło. Przęsła kute mogą przyjmować przeróżne formy, od prostych wzorów, po wyszukane ozdoby.

Przy zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego nasi eksperci dokonują specjalistycznej obróbki stali, dzięki której na przęsłach powstają elementy dekoracyjne:

  • kwiaty,
  • liście,
  • rozety,
  • tralki,
  • koszyki,
  • elementy spiralne,
  • i wiele innych.

Takie ozdoby ogrodzeń wyróżniają konstrukcję stalową i przykuwają wzrok przechodniów. Przypominają wyroby z zakresu kowalstwa artystycznego. Do wyboru Klientów są również zakończenia prętów, kolor ogrodzenia czy rodzaj bramy oraz furtki. W efekcie cała konstrukcja stanowi ozdobny element posesji. Ogrodzenia kute wykonywane są z najwyższą starannością i dbałością nawet o najmniejszy szczegół – podobnie jest z konstrukcjami, które tworzymy w naszej fabryce.

Przy pomocy nowoczesnych maszyn oraz elektrycznych narzędzi ręcznych jesteśmy w stanie stworzyć ogrodzenia w stylu klasycznym z popularnymi motywami roślinnymi czy tradycyjnymi wzorami. Każde przęsło ogrodzeniowe metalowe przykuwa uwagę niepowtarzalnym wyglądem.

Ogrodzenie klasyczne: zastosowanie i zalety

Ogrodzenia kute – proste lub niemalże przepełnione elementami dekoracyjnymi znajdują zastosowanie na klasycznych posesjach, na których dominuje harmonijność, symetria oraz tradycyjne piękno. Taki elegancki płot metalowy może podnieść prestiż posesji. Ogrodzenie ażurowe, czyli takie, które strzeże granic posesji, ale pozwala również zajrzeć do ogrodu, sprzyja przede wszystkim dobrym relacjom sąsiedzkim. Dla osób, którym zależy na osiągnięciu takiego efektu wizualnego, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór klasycznego ogrodzenia metalowego.

Jedną z największych zalet, zaraz obok pełnienia przez te płoty funkcji dekoracyjnej, jest solidna konstrukcja. Wcześniej wspomniany proces produkcyjny ma ogromny wpływ na efekt i trwałość metalowego płotu. Przez wiele lat elementy stalowe nie będą wymagać konserwacji lub malowania, a ogrodzenia domów będą cieszyć oko oraz spełniać swoje funkcje.

Zastosowanie ogrodzeń klasycznych jest bardzo szerokie: od posesji prywatnych, przez budynki hotelowe, po obiekty użyteczności publicznej. Co więcej, takie ogrodzenia klasyczne mogą być z powodzeniem montowane nawet na pochyłym terenie. Warto w tej kwestii zgłosić się do specjalistów, którzy zapewnią profesjonalny montaż ogrodzenia. Wykonywane przez nas ogrodzenia klasyczne, montowane na podmurówce lub bez niej, charakteryzuje unikalne wzornictwo, najwyższa klasa materiałów i wytrzymałość. Klasyczny płot metalowy daje wrażenie lekkości, jednocześnie zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i skuteczne wyznaczenie granic działki. Doskonale sprawdza się również w roli wewnętrznych podziałów ogrodu.

Czy warto zainwestować w klasyczne płoty?

Ogrodzenie jest integralną częścią projektu domu. Podkreśla jego styl, estetykę i charakter. Warto wybrać zatem płot, który spełni wszystkie funkcje – zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, którym zależy na wyborze solidnych konstrukcji, która przetrwa lata nie tylko ze względu na zastosowane materiały, ale również ponadczasowe wzornictwo.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV