Ogrodzenia maskujące

ogrodzenie-maskujace

Zapytaj o cenę

Różnego rodzaju siatki maskujące są przeważnie kojarzone z osłoną balkonów. Obecnie jest ona coraz częściej stosowana także na ogrodzeniach. Jakie wymagania powinny spełniać ogrodzenia maskujące i jak je wybrać? Zapraszamy do artykułu, w którym postaramy się również przedstawić alternatywy dla popularnej siatki osłonowej.

Ogrodzenia osłonowe z siatki

Na rynku można obecnie znaleźć siatkę cieniującą zrobioną z włókien polipropylenowych w różnych rozmiarach, splotach o odmiennych wzorach i gęstościach, a nawet kolorach. O ile odcień nie ma tak wielkiego znaczenia przy funkcjonalności materiału, podczas zakupów trzeba zwrócić uwagę na gęstość włókien. Gramatura sygnalizuje, jak przewiewna jest siatka maskująca na ogrodzenie. Duże prześwity zapewniają niewielki stopień zacienienia, z kolei gęste sploty oprócz słońca zatrzymują także wiatr i śnieg.

Siatka maskująca na ogrodzenie – plusy i minusy

Specjalna siatka ma wiele przydatnych funkcji i zalet. Podczas podejmowania decyzji o kupnie trzeba przeanalizować, który model i gramatura materiału sprawdzi się najlepiej do oczekiwanych rezultatów. Oto niektóre plusy zastosowania siatki maskującej na ogrodzenie:

  • Zapewnia prywatność użytkownikom posesji, dlatego warto zastosować ją na płotach odgradzających dom od ulicy lub w przypadku, kiedy sąsiednie budynki mieszkalne są położone blisko siebie. Zastosowanie gęstej siatki zwiększa komfort wypoczynku na zewnątrz.
  • Osłania przed wiatrem i śniegiem, szczególnie jeśli działka znajduje się w okolicy otwartych pól. Aby zapobiec powstawaniu zasp śnieżnych lub zanieczyszczeniem opadłymi liśćmi wystarczy zamontować siatkę maskującą o umiarkowanej albo dużej gęstości. Niesione wiatrem śnieg, liście, a także inne zanieczyszczenia (kurz, śmieci) będą zatrzymywały się wówczas na zewnątrz posesji.
  • Chroni przed słońcem, szczególnie w upalne lato. Gęsta siatka zapewnia cień, na przykład w miejscu wypoczynku lub zabaw dzieci. Co ważniejsze, opisywany materiał może być także wyposażony w filtr UV, który osłania skórę przed oparzeniami, a ogrodowe meble przed utratą koloru.
  • Poprawia wygląd płotu w sytuacjach, kiedy obecny parkan wymaga renowacji, ale właściciele działki nie dysponują funduszami na przeprowadzenie takiej inwestycji. Siatka maskująca na ogrodzenie, zwłaszcza w ciekawych kolorach sprawia, że cała posesja wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Niestety opisywany materiał ma także swoje wady. Ogrodzenia maskujące z siatki są rozwiązaniem na krótką metę – cienkie włókna, nawet jeśli ułożono je w dość gęste sploty, po kilku sezonach stają się kruche i wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Warto również wspomnieć, że po przerwaniu kilku nitek bardzo łatwo o powstanie większych ubytków. Wówczas trzeba zakupić nową siatkę albo wybrać trwalsze ogrodzenia osłonowe.

Nie można także zapomnieć o materiale, z jakiego robiona jest siatka maskująca na ogrodzenia. Polietylen to tworzywo sztuczne, które po wykorzystaniu zazwyczaj ląduje na wysypisku śmieci, gdzie rozkłada się nawet setki lat i skaża glebę oraz wodę. Aby temu zapobiec, należy koniecznie ograniczyć zużycie plastiku, a więc wybierać naturalne rozwiązania. Ze względu na te wady, warto zapoznać się z równie atrakcyjnymi alternatywami dla siatek maskujących.

Trwałe ogrodzenia maskujące

Warto przemyśleć montaż ogrodzeń maskujących, które spełnią taką samą rolę, co siatka z polietylenu i będą dodatkowo trwalsze oraz atrakcyjne wizualnie. Hammerman-Tech oferuje wiele różnorodnych rozwiązań, które szybko można dobrać do potrzeb właściciela, a także stylu budownictwa czy ogrodu. Oprócz tradycyjnych ogrodzeń stalowych prezentujemy również parkany z wypełnieniem oraz idealnie dopasowane bramy.

Panele drewnopodobne

Klientom poszukującym rozwiązań dopasowanych do klasycznej architektury polecamy zastosowanie paneli drewnopodobnych. Ogrodzenie osłonowe z materiału drewnopodobnego jest wyjątkowo trwałe, nie wymaga malowania, a ponadto zapewnia pełną prywatność na posesji. Oferujemy przęsła o zaokrąglonym brzegu górnym lub proste – ażurowe wykończenie nadaje parkanowi finezję oraz lekkość.

Blacha

Oferowane kształty przęseł blaszanych pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacji, nadając im wyjątkowe obramowanie. Stalowe ogrodzenia osłonowe stanowią doskonałą alternatywę dla cienkiej siatki maskującej – średniej wielkości oczka o geometrycznych lub organicznych kształtach skutecznie zatrzymują duże zanieczyszczenia, a ponadto pozwalają wyeksponować zadbany ogród. Takie panele doskonale nadają się do domów jednorodzinnych na przedmieściach.

Płyty z włóknocementu

Przęsła wykonane z włóknocementu sprawdzają się w sytuacjach, kiedy użytkownikom działki zależy na maksymalnej prywatności oraz osłonie przed wiatrem czy nieproszonymi gośćmi. Opisywane płyty z włóknocementu doskonale imitują modne obecnie ogrodzenia osłonowe z betonu architektonicznego, są jednak znacznie lżejsze i tańsze. Trwałe, wytrzymałe na warunki atmosferyczne panele to świetny dodatek do nowoczesnych budynków.

Montaż ogrodzeń maskujących

Wiele osób ceni łatwą instalację siatki maskującej. Montaż panelowych ogrodzeń maskujących również nie należy do wyjątkowo trudnych zadań. Dodatkowe działania konieczne w trakcie instalacji takiego parkanu wynikają z trwałości zastosowanych materiałów, nie powinny zatem wpływać na ostateczną decyzję użytkowników posesji. W niektórych przypadkach warto rozważyć nawet budowę podmurówki, która zwiększy wysokość ogrodzenia, a także zabezpieczy posesję przed podkopami zwierząt.

Doświadczeni pracownicy Hammerman-Tech oferują precyzyjny montaż ogrodzeń maskujących, które będą służyć latami. Na początku warto dokładnie znać wymiary działki i zaplanować ułożenie przęseł oraz podmurówki. Słupki ogrodzeniowe umieszczamy w dołkach co ok. 1,50 m, a następnie stabilizujemy betonem. Później wystarczy za pomocą specjalnych obejm zamontować kolejne panele ogrodzenia osłonowego i gotowe!

FAQ

1. Jakie są alternatywy dla siatki maskującej?

Doskonałym przykładem rozwiązań alternatywnych są ogrodzenia z wypełnieniem. Panele drewnopodobne polecamy wielbicielom klasyki, płyty z włóknocementu stosuje się zazwyczaj przy nowoczesnej architekturze, natomiast przęsła z ciętej blachy to wybór najbardziej uniwersalny.

2. Dlaczego warto wybrać panelowe ogrodzenia osłonowe?

Przede wszystkim panelowe ogrodzenia osłonowe są znacznie trwalsze niż siatka maskująca – zamiast kilku sezonów mogą służyć i cieszyć oko nawet wiele lat. Oferują także różnorodne opcje personalizacji, na przykład wysokość czy kształt zdobień. Stalowe parkany stanowią też rozwiązanie przyjazne środowisku, w odróżnieniu od siatki wykonanej z plastiku.

3. Czy montaż ogrodzeń maskujących jest trudny?

Nie! Wystarczy odpowiednio się do niego przygotować, czyli znać wymiary działki, a także dokładnie zaplanować rozmieszczenie przęseł oraz podmurówkę. Hammerman-Tech oferuje szybki, profesjonalny montaż ogrodzeń maskujących i nie tylko, warto więc zlecić takie zadanie specjalistom.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV