Ogrodzenia nowoczesne 2020 – przeczytaj nasz poradnik

ogrodzenia-nowoczesne-2020

Zapytaj o cenę

Jakie ogrodzenia będą królować w 2020 roku? Czym charakteryzują się poszczególne propozycje? Po odpowiedź zapraszamy do lektury poniższego wpisu. Płoty nowoczesne stanowią chętnie wybierane rozwiązanie zarówno w przypadku nowo budowanych domów, jak i remontu i zmiany wyposażenia posesji. W skład tej umownej kategorii wchodzi szereg różnorodnych propozycji – wzory ogrodzeń mogą prezentować się zupełnie odmiennie. Istnieją oczywiście punkty wspólne. Innowacyjne konstrukcje cechują się subtelną prostotą wykonania, nieszablonowymi rozwiązaniami stylistycznymi oraz zazwyczaj minimalną liczbą ornamentów. Są przy tym bardzo przyjemne dla oka i doskonale dopasowują się do otoczenia. Nowoczesne ogrodzenia przyciągają wzrok i nie pozwalają pozostać obojętnym na ich niewątpliwy urok. Jakie rozwiązania oferowane są na rynku? Jakie ogrodzenia będą królować w 2020 roku? Czym charakteryzują się poszczególne propozycje? Po odpowiedź zapraszamy do lektury poniższego wpisu.

Standardowe ogrodzenia metalowe w wersji nowoczesnej

Czy przymiotnik standardowe musi oznaczać nudne lub powtarzalne? Oczywiście, że nie! Chodzi tu głównie o sam typ konstrukcji, która może być wykończona na mnóstwo różnych sposobów. Klasyczne w swojej formie, metalowe płoty składają się ze słupków ogrodzeniowych (w wersji metalowej, kamiennej, murowanej i innych), przęseł metalowych, a w niektórych przypadkach także podmurówki, która ma za zadanie stabilizować słupki oraz chronić np. przed przedostawaniem się zwierząt na posesję, które mogą przechodzić pod ogrodzeniem.

Ogrodzenia palisadowe

Ogrodzenia palisadowe charakteryzują się obecnością pionowych lub poziomych przęseł w montowanych panelach. Są to na ogół proste konstrukcje, doskonale współgrające z nowoczesnymi aranżacjami. W niektórych modelach są zakończone grotami, które nadają całości interesujący charakter. Ogólnie rzecz biorąc ogrodzenia pionowe w wersji z zamkniętym, prostym obramowaniem, stanowią ciekawe połączenie tradycyjnych rozwiązań oraz nowoczesnego podejścia projektowego.

Ogrodzenia żaluzjowe

Jeżeli chcesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty, z punktu widzenia innowacyjnego designu, warto sięgnąć po ogrodzenia poziome. Jak już zostało wspomniane, takie konstrukcje również określane są jako palisadowe, z tą różnicą, że przęsła obrócone są o 180 stopni. Popularna ich nazwa to ogrodzenia żaluzjowe. Konstrukcja charakteryzuje się przede wszystkim dużą dynamiką oraz nieskomplikowaną formą, co świetnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych aranżacji. Jest to zresztą obecnie niezwykle popularny rodzaj ogrodzeń zamawianych przez Klientów.

Ogrodzenia z wypełnieniem

Ogrodzenie z wypełnieniem stanowi przykład konstrukcji niezwykle interesującej. Panele wykonane są zazwyczaj z blachy, natomiast wzór tworzony jest przez stosowanie odpowiednich wycięć (na ogół uzyskiwanych dzięki wykorzystaniu lasera). Dzięki takiemu procesowi produkcji można uzyskać bardzo różnorodne efekty – zaczynając od wzorów geometrycznych, na ozdobnych motywach naturalnych kończąc. Tworzone w ten sposób, niekiedy wręcz modernistyczne ogrodzenia, potrafią sprawić niesamowite wrażenie.

Nowoczesne ogrodzenia panelowe domów

Chociaż o panelach mowa była już wcześniej, to mianem ogrodzeń panelowych zwykło się nazywać płoty z prefabrykowanymi przęsłami wykonanymi ze stalowych drutów. Często widuje się niektóre ich wersje na placach budowy czy w przestrzeniach przemysłowych, ale w różnych formach stosowane są również na działkach oraz posesjach mieszkalnych. Jeżeli będą wykonane ze wzmocnionych, dodatkowo ocynkowanych materiałów, to mogą być wystarczająco wytrzymałe i dobrze wypełniać swoją funkcję. Dlaczego warto wybrać ogrodzenia panelowe? Są stosunkowo tanie i umożliwiają szybkie wykonanie, W wersji ocynkowanej są odporne na korozję i działanie czynników zewnętrznych, Sprawiają wrażenie lekkich i nieskomplikowanych konstrukcji, co sprawdza się w dzisiejszym świecie.

Pozostałe materiały – ogrodzenia betonowe, drewniane, gabionowe

Choć metal, a stal w szczególności, króluje wśród ogrodzeniowych materiałów, na rynku dostępnych jest mnóstwo innych propozycji, które idą z duchem czasu oraz śmiało wkraczają do budownictwa domowego. Jednym z "przedstawicieli" alternatywnych rozwiązań są ogrodzenia nowoczesne betonowe. Mogą one występować w różnych formach. Można wymienić tutaj płyty betonowe, umieszczane pomiędzy specjalnie przygotowanymi słupkami, płoty stawiane z elementów betonowych przypominających cegły lub pustaki, czy chociażby jednolite ogrodzenia wylewane. Często wyglądają one dość surowo, co nadal stanowi pewien wyznacznik modernistycznego stylu. Nowoczesne ogrodzenia drewniane mają obecnie niewiele wspólnego z wiekowymi już płotami sztachetowymi. Obecnie wykorzystuje się całościowe płyty tworzące spójną i w miarę jednolitą kompozycję lub też deski umieszczone poziomo pomiędzy słupkami podtrzymującymi. Nie chodzi tutaj oczywiście o rozwiązania stosowane w ogródkach, jak np. cienkie płyty lamelowe. Nowoczesne ogrodzenie drewniane jest o wiele bardziej solidne i spełnia dokładnie taką samą funkcję, jak jego stalowe czy betonowe odpowiedniki. Bardzo ciekawe rozwiązanie, na które zwróciliśmy już uwagę w artykule o stylowych ogrodzeniach dla domu, stanowią płoty gabionowe. Ich wygląd rzeczywiście przyciąga uwagę i jest bardzo nieszablonowy. W skrócie cała konstrukcja opiera się na stalowych "klatkach", które rozciągają się wokół całej posesji i w których umieszczone są kamienie (czyli gabiony właśnie). Całości można nadać wybrany kształt, a odpowiednie ułożenie kamieni w różnych kolorach pozwala na uzyskanie określonych wzorów. Jeżeli chcesz iść z duchem czasu i nie boisz się oryginalnych rozwiązań, możesz postawić na płot nowoczesny w takiej właśnie odsłonie.

Nowoczesne kute ogrodzenia – domena tradycji?

Ogrodzenia kute zazwyczaj stanowią synonim elegancji, kunsztu oraz klasycznych wzorców projektowych. Mogą one być jednak o wiele bardziej uniwersalne. Wszystko tak naprawdę zależy od projektu – nowoczesne ogrodzenia metalowe w wersji kutej, z dodatkowymi elementami, to interesujące rozwiązanie dla osób poszukujących stylu mieszczącego się w innowacyjnych ramach, lecz bez mocno uwydatnionej prostoty czy surowości. Naturalnie płoty takie będą posiadały mniej ornamentów, a ich forma okaże się subtelniejsza. Jakie są zalety ogrodzeń kutych? Są solidne i wytrzymałe, Odpowiednio zabezpieczone pozwalają na długie użytkowanie, Można uformować je na mnóstwo różnych sposobów.

Ogrodzenia nowoczesne 2020 – Podsumowanie

Pomysłów na nowoczesne ogrodzenia domów może być, jak widać, naprawdę dużo. To grupa dosyć zróżnicowana, dzięki czemu każdy może znaleźć rodzaj i wzór dla siebie. Nie ma jednej definicji nowoczesności, a same domy różnią się znacząco między sobą. Powyższe zestawienie pozwala na zebranie szeregu ciekawych inspiracji, które mogą stanowić impuls do wyboru konkretnego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nowoczesne płoty metalowe, betonowe, drewniane, czy kamienne, ważne jest to, aby stworzyć kompozycję, która będzie stanowiła dobre zabezpieczenie posesji, a także wpłynie na walory wizualne otoczenia. Zapraszamy w tym miejscu do zapoznania się z naszą ofertą. Hammerman-Tech to producent ogrodzeń w różnych wersjach funkcjonalnych i stylistycznych. Poznaj nasze produkty oraz sprawdź e-katalog dostępny na stronie internetowej.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV