Ogrodzenia panelowe przetłaczane 3D – czy warto?

ogrodzenia-panelowe-przetlaczane-3d

Zapytaj o cenę

Nowoczesne ogrodzenia panelowe przetłaczane od wielu lat cieszą się popularnością nie tylko wśród właścicieli domów jednorodzinnych, ale między innymi również przy budynkach publicznych. Czy  słusznie? Co przemawia za wyposażeniem posesji w ogrodzenia panelowe? W dzisiejszym artykule sprawdzimy, czy warto się na nie zdecydować.

Wybór odpowiedniego ogrodzenia

Decyzja o wyposażeniu działki w nowe ogrodzenie wiąże się z wyborem jego modelu. Na rynku znaleźć można bardzo dużo wzorów, więc często trudno jest podjąć decyzję. Warto odpowiedzieć sobie wówczas na pytanie, czym charakteryzuje się idealne ogrodzenie. Z pewnością powinno być niedrogie, bezpieczne, łatwe w montażu, a także dopasowane stylowo do ogrodu i architektury. Określenie najważniejszych cech pomoże szybko wyeliminować płoty, które ich nie posiadają. Jednak czy ogrodzenie panelowe przetłaczane 3D spełnia te wymogi? Sprawdźmy.

Wymiary ogrodzeń panelowych przetłaczanych

Rozmiary dostępnych ogrodzeń warto dokładnie dopasować do potrzeb użytkowników działki. Przykładowo Hammerman-Tech ma w katalogu ogrodzenia panelowe przetłaczane 3D o średnicy prętów 4 oraz 5 mm, co sprawia, że płot jest sztywny i stabilny. Oferujemy szerokości 2500mm, i wysokości 1030-2030 – w wyższym przęśle zwiększa się jednak liczba przetoczeń. Należy sprawdzić wielkość oczek, ponieważ mniejsze zapobiegają efektowi drabiny i w efekcie gwarantują bezpieczeństwo.

Stabilność paneli ogrodzeniowych

Stabilność dotyczy nie tylko odpowiedniej sztywności, ale również odporności na czynniki atmosferyczne. Mimo niewielkiej powierzchni prętów, warunki zewnętrzne również negatywnie wpływać na ogrodzenia panelowe. Ocynk ogniowy nadaje im ochronę antykorozyjną, warto więc zadbać o takie zabezpieczenie. Specjalna warstwa na stali zapobiega przed niekorzystnym działaniem deszczu, śniegu oraz promieni UV. Dzięki niej nawet po kilku latach ogrodzenia panelowe przetłaczane wyglądają jak nowe.

Korzystna cena

Koszty to prawdopodobnie jeden z pierwszych czynników determinujących wybór danego ogrodzenia. Być może również dlatego opisywany rodzaj płotu stał się tak popularny – jego cena jest często porównywalna do ceny bariery z siatki, a jednak ogrodzenie panelowe przetłaczane wyróżnia lepsza trwałość i znacznie atrakcyjniejszy wygląd. Taki panel cechuje także niezbyt kosztowna eksploatacja: jeśli zachodzi potrzeba ponownego malowania, zużywa się mało farby. Natomiast po zniszczeniach mechanicznych wystarczy wymienić szybko jeden uszkodzony panel.

Bramy i furtki do ogrodzeń panelowych przetłaczanych 3D

Ogrodzenie to nie tylko przęsła lub panele, ale również brama oraz furtka. Bardzo często właśnie one skupiają wzrok wchodzących na posesję gości, warto więc zadbać, aby jak najlepiej pasowały do płotu. HammermanTech do ogrodzeń panelowych przetłoczonych 3D poleca bramę i furtkę bez przetłoczeń, które urozmaicają wygląd parkanu. Grube, stalowe ramy według indywidualnych wymiarów zapewniają stabilność konstrukcji i nowoczesny wygląd.

Należy również zwrócić uwagę na napęd do bramy, szczególnie na działce o niestandardowych wymiarach. Brama przesuwna po zamknięciu wsuwa się za przęsła ogrodzenia panelowego przetłaczanego, nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a więc doskonale sprawdza się na niewielkich posesjach. Natomiast tradycyjne bramy skrzydłowe potrzebują nieco więcej przestrzeni, zwłaszcza w przypadku jednego, szerokiego skrzydła.

Podmurówka do ogrodzenia panelowego przetłaczanego 3D

Podmurówka, jako dość drobny element wykończeniowy, może zupełnie odmienić wygląd każdego ogrodzenia. Warto przemyśleć więc jej instalację przy ogrodzeniu panelowym przetłaczanym. Lekka podmurówka o wysokości do 30 cm z prefabrykowanych bloczków nie tylko ciekawie wygląda, ale chroni również płot przed zamarzającą wodą przy gruncie. Podmurówka również skutecznie zapobiega podkopom, co szczególnie ważne, jeśli na posesji przebywają psy.

Prezentacja ogrodzeń panelowych

Przy doborze ogrodzenia niemałą wagę ma aspekt wizualny. Płot powinien pasować zarówno do ogrodu, zabudowań, jak i charakteru użytkowników posesji. Na pierwszy rzut oka ogrodzenie panelowe przetłaczane 3D może wydawać się odpowiednie jedynie do rozwiązań nowoczesnych, ze względu na geometryczne ułożenie prętów. Lekkość konstrukcji sprawia jednak, że doskonale nadaje się również do klasycznych zabudowań oraz tradycyjnych ogrodów.

Ogrodzenie z gwarancją

Aby zapewnić sobie komfort korzystania z ogrodzenia panelowego przetłaczanego 3D, należy wybrać produkt z odpowiednią gwarancją. Dzięki temu nieprzewidziane problemy, jak chociażby łuszczenie farby, zostaną szybko naprawione bez dodatkowych kosztów. Nasza firma oferuje aż 24 miesiące gwarancji, warto więc zdecydować się na zakup nie tylko paneli, ale również słupków i innych elementów w Hammerman-Tech. Dodatkowo zakupiony razem system wygląda wyjątkowo spójnie, a jego montaż przebiega nie zajmuje zbyt długo.

Czy warto zaopatrzyć się w ogrodzenia panelowe przetłaczane?

Tak! Są niedrogie, a odpowiednio zabezpieczone okażą się inwestycją na wiele lat. Ogrodzenia panelowe przetłaczane 3D doskonale wyglądają zarówno przy budynkach użyteczności publicznej, jak i przy działkach prywatnych. Lekka konstrukcja sprawia, że taki płot świetnie pasuje nie tylko do budynków w stylu nowoczesnym, ale także i klasycznym. Skutecznie zabezpiecza użytkowników działki, a dodatkowo podkreśla zadbany ogród.

Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych modeli takich ogrodzeń, ale warto postawić na profesjonalistów. Hammerman-Tech oferuje przygotowanie przęseł, furtki oraz bramy w dowolnych wymiarach, co pozwala na wiele ciekawych opcji konfiguracji ogrodzenia. Oprócz ogrodzeń panelowych przetłaczanych mamy w ofercie również tradycyjne rozwiązania stalowe dla wielbicieli klasyki. 

FAQ

1. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze ogrodzenia panelowego przetłaczanego?

Cena to często pierwszy czynnik, który wpływa na dobór ogrodzenia, nie należy jednak tylko od niego uzależniać ostatecznej decyzji. Ogrodzenie panelowe przetłaczane 3D powinno być odporne na korozję i czynniki zewnętrzne, z dopasowaną furtką i bramą oraz odpowiednimi wymiarami.

2. Jaką furtkę i bramę dobrać do ogrodzenia panelowego przetłaczanego 3D?

Z lekkim ogrodzeniem panelowym przetłaczanym doskonale komponują się bramy i furtki bez przetłoczeń, za to obramowane stalową konstrukcją. Nadają całemu płotowi elegancji i skutecznie urozmaicają wzór paneli.

3. Czy warto kupić ogrodzenie panelowe przetłaczane?

Tak, ponieważ posiada wiele zalet. Za najważniejsze uznaje się bezpieczeństwo, niską cenę oraz szybkość instalacji.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV