Ogrodzenia przydomowe - estetyczne i funkcjonalne

ogrodzenia-przydomowe

Zapytaj o cenę

Fizyczną granicę pomiędzy przestrzenią prywatną a publiczną wyznaczają ogrodzenia przydomowe. Przy ich doborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników, np. dopasowanie konstrukcji do architektury prywatnej posesji. Jakie ogrodzenie wybrać: nowoczesne, klasyczne, a może takie, które będzie pasować do każdej działki? Podpowiadamy najpopularniejsze rozwiązania!

Ogrodzenie domowej działki

O postawieniu ogrodzenia na prywatnej działce myśli się już na etapie budowy swojego wymarzonego domu. Wówczas płot może spełniać funkcję tymczasową - w tym celu wiele osób decyduje się na najtańsze rozwiązanie, które z drugiej strony skutecznie wydzieli granice działki i zabezpieczy teren przed wtargnięciem nieproszonych gości czy dzikich zwierząt. Niektórzy decydują się na postawienie płotu, który jest rozwiązaniem na dłużej - do czasu, gdy nie wybudują ogrodzenia, o którym marzą.

Funkcje przydomowego ogrodzenia

Jakie funkcje pełni przydomowe ogrodzenie? Czy jest to element niezbędny na każdej prywatnej działce? Prezentujemy funkcje, które powinno pełnić przydomowe ogrodzenie - niezależnie od ceny i designu.

  • Wyznaczenie granicy działki

Niezależnie od rodzaju ogrodzenia, każda taka konstrukcja powinna skutecznie wyznaczyć granice działki - oddzielając prywatny teren zarówno od przestrzeni publicznej, jak i posesji sąsiadów. Nawet tanie ogrodzenia przydomowe, które stanowią często tymczasowe rozwiązanie, spełniają przynajmniej tę jedną funkcję.

  • Zabezpieczenie posesji

Ogrodzenia posesyjne mają za zadanie zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo. Ogrodzony teren powinien uniemożliwiać włamywaczom i nieproszonym gościom dostanie się na prywatną działkę. Dotyczy to również dzikich zwierząt, które mogłyby się podkopać pod dolną krawędzią płotu.

Przydomowe ogrodzenie zabezpiecza także prywatny teren przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Chcąc ograniczyć widoczność wnętrza działki, można zdecydować się na ogrodzenia żaluzjowe lub konstrukcje z wypełnieniem, które zapewniają większą dyskrecję, nie ograniczając przy tym przepływu świeżego powietrza. To najczęściej wybierane rozwiązania przez osoby, którym zależy na większej prywatności.

  • Wewnętrzny podział terenu

Ogrodzenie nie tylko wyznacza granice działki, ale pozwala podzielić ją wewnątrz. Przy pomocy płotu można w prosty sposób oddzielić różne strefy w ogrodzie, takie jak ogródek warzywny, strefę wypoczynku czy przestrzeń funkcjonalną. Ogrodzenie może ochronić nasadzenia i grządki przed zadeptaniem przez dzieci bądź zwierzaki. Takie rozwiązanie z jednej strony da dzieciom i zwierzakom swobodę podczas zabawy na zewnątrz, a Tobie - spokój o ich bezpieczeństwo.

  • Walory estetyczne

Piękno dla każdego oznacza coś innego - jednemu lepsze wydają się klasyczne ogrodzenia przydomowe z dekoracyjnymi przęsłami, dla innego ładniejsze będą minimalistyczne konstrukcje bez zdobień, wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne. Bez względu na design, ogrodzenia powinny pełnić funkcję estetyczną - dlatego ich odpowiedni dobór do stylu posesji jest niezwykle ważny. Taka konstrukcja pełni w końcu wizytówkę domu.

Nasi specjaliści często doradzają styl ogrodzenia, który będzie pasować do elewacji, koloru dachówki czy stolarki okiennej i drzwiowej. Nowoczesne ogrodzenia często przyjmują uniwersalną formę i dzięki temu pasują zarówno do eleganckich posesji, jak i modernistycznych brył budynków. Można je dopasować również do domów w stylu skandynawskim czy industrialnym.

Przydomowe ogrodzenie panelowe

Jednym z najpopularniejszych elementów, które wybiera się do oddzielania prywatnej posesji, są ogrodzenia panelowe. To konstrukcje złożone z prefabrykowanych produktów, zapewniających solidność, trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych.

Takie ażurowe ogrodzenia zadziwiają lekką formą i minimalistycznym wyrazem, jednak w rzeczywistości to solidne konstrukcje, które mogą przetrwać latami. Przydomowe ogrodzenia panelowe dają także możliwość poprowadzenia wzdłuż nich roślin pnących, takich jak bluszcz, hortensji, winorośli czy innych. Takie niestandardowe połączenie zapewni żywe i jednocześnie trwałe ogrodzenie przydomowe.

Ogrodzenie palisadowe na prywatnej działce

Coraz popularniejszy minimalizm w architekturze sprawia, że zainteresowanie ogrodzeniami palisadowymi nie maleje. To konstrukcje wykonane z elementów stalowych. Panelowe przęsła gwarantują niezwykle oryginalny i zarazem uniwersalny efekt, który pasuje do wielu aranżacji. Przydomowe ogrodzenia palisadowe z pewnością spodobają się osobom, które lubią połączenia elegancji i nowoczesności.

Decydując się na poziome ogrodzenia palisadowe, lepiej skonsultować ze specjalistą odległość pomiędzy poszczególnymi przęsłami, żeby konstrukcja ogrodzenia nie umożliwiała

Ogrodzenia przydomowe - cena

Cennik przydomowych ogrodzeń jest uzależniony od indywidualnych preferencji Klienta, parametrów konstrukcji oraz konkretnego zamówienia. Przy wyborze płotów, które mają dekorować posesję i spełniać na niej funkcje praktyczne, warto zainwestować przede wszystkim w sprawdzone rozwiązania oraz najlepsze materiały.

Współpracując z naszym przedsiębiorstwem, stawiasz na solidne elementy stalowe ocynkowane ogniowo oraz pokryte powłoką antykorozyjną. Malowanie proszkowe zapewnia trwały kolor i powierzchnię odporną na uszkodzenia mechaniczne czy działanie czynników pogodowych.

Producent ogrodzeń zaprasza do współpracy

Jako producent ogrodzeń i bram zapewniamy wyłącznie najlepsze metody na ogrodzenie prywatnego terenu. Świadczymy kompleksowe usługi, towarzysząc naszym Klientom na każdym etapie: od projektu, aż po montaż ogrodzenia. Wszystkich zainteresowanych współpracą i zamówieniem konstrukcji stalowych zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszego przedsiębiorstwa. Wieloletnie doświadczenie, wysokojakościowe materiały, profesjonalne doradztwo - to tylko nieliczne cechy naszego przedsiębiorstwa. Przekonaj się już dziś!

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV