Ogrodzenia systemowe - zalety i zastosowanie

ogrodzenia-systemowe

Zapytaj o cenę

Ogrodzenia systemowe, zwane również panelowymi, charakteryzują się wieloma zaletami, dzięki czemu ich popularność nie słabnie, a wręcz przeciwnie - cały czas rośnie! Są poniekąd kompromisem pomiędzy standardowymi metalowymi siatkami a tradycyjnymi murowanymi konstrukcjami wyznaczającymi granicę działki. Jakie jeszcze zalety można wyróżnić i gdzie znajdują zastosowanie ogrodzenia systemowe?

Co to są ogrodzenia systemowe?

Ogrodzenia systemowe to nowoczesne płoty wykonywane z prefabrykowanych elementów. Ich nazwa wynika z tego, że na całą konstrukcję składają się osobne komponenty. Wszystkie razem tworzą niezawodny system ogrodzenia, który może wyznaczać granice działki prywatnej, firmowej czy publicznej.

W naszej ofercie wyróżnia się dwa rodzaje ogrodzeń systemowych ze względu na zastosowane w nich panele:

 • Panele ogrodzeniowe 2D

Panele 2D to proste pręty, które tworzą oczka o wymiarach 50 x 200 mm. Średnica prętów wynosi 6/5/6 lub 8/6/8 mm.

 • Panele ogrodzeniowe 3D

Panele 3D w odróżnieniu od 2D charakteryzuje przetłoczenie w kształcie litery V. Standardowy wymiar oczka również wynosi 50 x 200 mm, jednak w przetłoczeniu wymiary są mniejsze - wówczas jest to około 50 x 50 mm. Liczba przetłoczeń w przęśle jest uzależniona od wysokości przęsła.

Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie bardzo trwałe i stabilne. Szerokość panelu w obu wariantach wynosi 2500 mm. Dostępna wysokość paneli to natomiast:

 • 1030 mm,
 • 1230 mm,
 • 1430 mm,
 • 1630 mm,
 • 1830 mm,
 • 2030 mm.

Zalety ogrodzeń systemowych

Ogrodzenia systemowe wyróżnia mnóstwo zalet. Warto przyjrzeć się im bliżej, żeby dokonać świadomego oraz przemyślanego wyboru.

1. Wytrzymałość

Pierwszą zaletą, którą warto wymienić, jest wytrzymałość ogrodzeń panelowych. Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, takie jak deformacje czy rozerwanie, wynika głównie z technologii wykonania oraz materiałów wykorzystanych do produkcji takich konstrukcji. W naszym przedsiębiorstwie stosujemy tylko sprawdzone rozwiązania. Stawiamy na elementy stalowe, które są antykorozyjnie zabezpieczone ocynkiem i malowane proszkowo.

2. Odporność na działanie warunków atmosferycznych

Zewnętrzne konstrukcje są wystawiane na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcze, wiatry, mróz czy opady śniegu. Dzięki temu, że proponowane przez nas ogrodzenia panelowe są zabezpieczone antykorozyjnie, negatywne warunki atmosferyczne nie oddziałują na ich powierzchnię. Przez wiele lat panele ogrodzeniowe prezentują się estetycznie. Nie wymaga się również konserwacji ich powierzchni.

3. Łatwy i szybki montaż

Z tego względu, że ogrodzenia systemowe składają się z gotowych produktów, ich montaż jest niezwykle łatwy. Warto zlecić to zadanie fachowcom, którzy uporają się z montażem w bardzo szybkim czasie.

4. Estetyczny wygląd

Ważną zaletą, która charakteryzuje ogrodzenia systemowe, jest również ich wygląd. Jest to lekka i minimalistyczna konstrukcja, niezwykle uniwersalna - pasująca zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury. Takie ogrodzenia stylowe są chętnie wykorzystywane przez osoby, którym zależy na prostej konstrukcji bez elementów dekoracyjnych.

Korzystając z naszej oferty istnieje możliwość pomalowania ogrodzenia systemowego na dowolny kolor z palety RAL. To możliwość indywidualnego dopasowania płotu według własnych preferencji oraz przeznaczenia ogrodzenia.

1. Korzystna cena

Świetny stosunek ceny do jakości to kolejna zaleta ogrodzeń systemowych. Panele są trwalsze niż standardowa siatka, jednak nie kosztują tyle, ile murowane ogrodzenia z naturalnych materiałów. Ogrodzenie systemowe jest znacznie tańsze niż np. płot gabionowy czy palisadowy. Na niższą cenę wpływa również lekka konstrukcja, której transport i montaż jest łatwiejszy, tańszy oraz szybszy.

2. Szerokie zastosowanie

Proponowane przez nas systemowe ogrodzenia spełnią oczekiwania wszystkich osób, którym zależy na inwestycji w uniwersalne ogrodzenie, które sprawdzi się zarówno na terenie prywatnym, jak i publicznym. O zastosowaniu ogrodzeń panelowych napiszemy w dalszej części artykułu.

3. Uniwersalność

Kolejną ważną cechą ogrodzeń systemowych jest ich uniwersalność - nie chodzi tylko o zastosowanie, ale również o możliwość łatwego demontażu i ponownego wykorzystania poszczególnych komponentów. Ogrodzenie systemowe może być zatem tymczasową konstrukcją na placu budowy, a następnie stanowić ogrodzenie na działce.

Zastosowanie ogrodzeń systemowych

Dzięki prostej formie, stonowanej kolorystyce i solidnej konstrukcji, panele mogą stanowić ogrodzenie dla:

 • instytucji i obiektów publicznych,
 • terenów przemysłowych,
 • obiektów sportowych,
 • terenów leśnych i rolnych,
 • baz transportowych i logistycznych,
 • działek rekreacyjnych,
 • wybiegów dla zwierząt,
 • wiat śmietnikowych

i wielu innych.

Jako producent ogrodzeń systemowych coraz częściej spotykamy się również z zamówieniami tych konstrukcji na tereny prywatne i zamknięte osiedla.

Rodzaje ogrodzeń systemowych

Płot systemowy może być wykonany z podmurówką lub bez niej. Warianty montażu są uzależnione od potrzeb naszych Klientów. Proponujemy wykonanie ogrodzenia na słupach stalowych lub murowanych. Istnieje także możliwość połączenia tych dwóch rozwiązań.

 • Ogrodzenia z podmurówką

Podmurówka izoluje płot od gruntu. Najczęściej jest stosowana ze względu na warunki estetyczne, stabilny fundament oraz funkcje praktyczne - na przykład na ogrodzenia systemowe z podmurówką decydują się właściciele zwierzaków domowych, które wychodzą na podwórko i mogłyby się podkopać pod ogrodzeniem oraz uciec. W przypadku podmurówki nie ma takiej możliwości.

Ogrodzenie systemowe na podmurówce może też być zastosowanie w przypadku, gdy działka usytuowana jest na innej wysokości niż teren sąsiada - wówczas taka podmurówka może zapobiec przesypywaniu się materiału.

 • Ogrodzenia bez podmurówki

Na wariant konstrukcji bez podmurówki decydują się z kolei osoby, które szukają najprostszych rozwiązań. Takie ogrodzenia mogą być tymczasowe lub jedynie symbolicznie wyznaczać granicę działki, pełniąc przy tym funkcję dekoracyjną.

Ogrodzenia systemowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na solidniejszej (niż standardowa siatka) konstrukcji. To także świetna propozycja dla wszystkich, którym nie zależy na dekoracyjnym płocie, a na minimalistycznym i jednocześnie trwałym ogrodzeniu.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV