Ogrodzenia żaluzjowe: dlaczego warto je mieć?

ogrodzenia-zaluzjowe

Zapytaj o cenę

Ogrodzenie na terenie prywatnym, firmowym lub publicznym, powinno przede wszystkim w skuteczny i estetyczny sposób wydzielać granicę działki. W wielu przypadkach przy pomocy tych konstrukcji podkreśla się także charakter i styl posesji. Coraz częściej ogrodzenia wybiera się ze względu na prywatność, którą mogą zapewnić. Odpowiedzią na potrzeby takich osób są ogrodzenia żaluzjowe.

Charakterystyka ogrodzeń żaluzjowych

Ogrodzenie żaluzjowe charakteryzuje oryginalna konstrukcja złożona ze stalowych przęseł, które wyglądem i układem przypominają żaluzje. Ich głównym wyróżnikiem jest funkcjonalność - utrudniają obejrzenie terenu posesji od zewnątrz, nie ograniczając przy tym przepływu powietrza. Widoczność przez ogrodzenie jest uzależniona od kąta ułożenia przęsła. Można je zamontować tak, by widok był możliwy od wewnątrz, a z zewnątrz ograniczony.

Konstrukcja zapewnia przy tym poczucie bezpieczeństwa i stanowi oryginalny element dekoracyjny działki. To lekka i jednocześnie elegancka alternatywa murów czy zabudowanych płotów. Ogrodzenie tego typu charakteryzuje symetryczna forma i proste poziome linie. Układ żaluzji ogranicza również hałas i kurz dostający się z ulicy.

Na solidność i trwałość całej konstrukcji wpływają materiały oraz sposób wykonania. Do produkcji ogrodzeń żaluzjowych wykorzystujemy stal ocynkowaną, a następnie malujemy komponenty na dowolny kolor z palety RAL. W efekcie każdy produkt jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, występowanie korozji oraz wyblaknięcie koloru. Każdy klient ma do wyboru odcień oraz wykończenie (połyskowe lub matowe).

Zastosowanie ogrodzenia żaluzjowego

 • Posesje prywatne

Ogrodzenie przed domem zbudowane z przęseł w kształcie żaluzji idealnie nadaje się do grodzenia budynków położonych w mieście. Takie konstrukcje w skuteczny sposób zapewniają prywatność, bezpieczeństwo i ochronę przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z ulicy. Płot, jako wizytówka prywatnego terenu, powinien pasować do stylu posesji, ogrodu oraz domu. Tego typu ogrodzenia świetnie wpisują się w charakter współczesnej architektury.

 • Teren firmowy

Takie ogrodzenia znajdują również zastosowanie na terenach firmowych. Są proste w montażu, przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa posesji i na długo zachowują estetyczny wygląd.

Dlaczego warto zainwestować w ogrodzenia żaluzjowe?

Inwestycja w ogrodzenia palisadowe, których przęsła przypominają wyglądem żaluzje, niesie za sobą wiele korzyści. Płot metalowy pozostaje jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranym rozwiązaniem w grodzeniu posesji. Spełnia zarówno praktyczne, jak i estetyczne funkcje. Wśród głównych zalet, którymi można określić płot żaluzjowy, są:

 • Gwarancja dyskrecji

Charakterystyczny układ przęseł ogranicza widoczność z zewnątrz, nie ograniczając przy tym przepływu świeżego powietrza. Są najczęściej wybierane przez osoby, którym zależy na prywatności i ochronie przed wzrokiem przechodniów.

 • Nowoczesny design

Estetyczne wykonanie, symetryczna forma oraz stonowana kolorystyka wpływa na minimalistyczny design, który wpisuje się w charakter współczesnej architektury. Panel żaluzjowy świetnie pasuje do nowoczesnych brył budynków, ale może także uzupełniać inne style.

 • Trwałość wykonania

Odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych warunków pogodowych jest możliwe dzięki wysokojakościowym materiałom oraz technologii wykonania konstrukcji żaluzjowych.

 • Łatwy montaż

Dzięki temu, że konstrukcja składa się z komponentów, ich montaż jest szybki oraz prosty. Takie ogrodzenia nowoczesne można zamontować na słupach stalowych lub murowanych.

 • Ogrodzenia żaluzjowe - cena

Ogrodzenia metalowe mogą być znacznie tańsze niż ich murowane odpowiedniki. Lżejsze komponenty są również łatwiejsze w transporcie i montażu.

 • Uniwersalne zastosowanie

Ze względu na wygląd i funkcjonalność, tego typu ogrodzenia mają uniwersalne zastosowanie - pasują do nowoczesnych domów, budynków firmowych, a także obiektów użyteczności publicznej.

 • Bezpieczeństwo

Ogrodzenie wykonane z paneli stalowych jest odporne na uszkodzenia, dzięki czemu może stanowić skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem.

Brama do ogrodzenia żaluzjowego

Kluczowym elementem ogrodzenia jest brama, która zapewnia wygodny dostęp upoważnionym osobom. Do płotów stalowych pasują bramy wykonane z tego samego materiału. Mogą to być bramy jedno lub dwuskrzydłowe, przesuwne samonośne lub te z podziałem 1/3 i 2/3. Odpowiednia brama dopełni ogrodzenie, wpływając na funkcjonalność i estetyczny wygląd całej konstrukcji wyznaczającej granice działki.

Jakie ogrodzenia żaluzjowe wybrać?

Przy wyborze ogrodzenia warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Kolor

Skutecznym sposobem doboru ogrodzenia spójnego do stylu posesji jest zwrócenie uwagi na kolor elewacji, stolarki okiennej oraz dachu. Obecnie najpopularniejsze kolory to stosowane odcienie czerni, szarości i brązów. W niektórych przypadkach takie ogrodzenie może przypominać panele drewniane, które pasują do domów w stylu klasycznym, rustykalnym i górskim.

 • Wykończenie

Dobrym sposobem na wybór płotu spójnego z estetyką całej posesji jest zwrócenie uwagi na wykończenie elewacji, balustrad lub tarasów. Coraz częściej wiele osób decyduje się także na rolety zewnętrzne, które mogą być bardzo podobne do ogrodzeń żaluzjowych.

Jednym z atutów takich produktów jest ich wizualny wpływ na przestrzeń - podkreśla nie tylko walory działki, ale również może wpasować się lub wyróżniać na tle sąsiedztwa. Wybierając ogrodzenie, nie można kierować się wyłącznie jego wyglądem, ale warto także zwrócić uwagę na sposób wykonania takiej konstrukcji. W wielu przypadkach można również dostosować szerokość i rozstaw profili stalowych, które wpłyną na unikalność kompozycji oraz dopasowanie jej do preferencji mieszkańców.

Wśród głównych zalet ogrodzeń żaluzjowych wyróżnia się oryginalną konstrukcję, nowoczesny design i zapewnienie 100% dyskrecji. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na prywatności, spójnej estetyce posesji oraz inwestycji w solidne ogrodzenie na lata. Nasi eksperci doradzą najkorzystniejsze rozwiązania zarówno w zaprojektowaniu, jak i wykonaniu oraz zamontowaniu ogrodzenia. Zachęcamy do współpracy, której efektem będzie bezpieczne, estetyczne i funkcjonalne ogrodzenie!

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV