Ogrodzenia profilowe – czy warto w nie zainwestować?

ogrodzenia-profilowe

Zapytaj o cenę

Chociaż jeszcze kilka lat temu na posesjach w Polsce prym wiodły ozdobne ogrodzenia z giętej stali, dzisiaj coraz popularniejsze stają się ogrodzenia profilowe. Na rynku znaleźć można wiele różnorodnych rodzajów płotów, dlaczego więc wybór często pada na przęsła z poziomymi listwami? W dzisiejszym tekście sprawdzimy, czy warto zainwestować w ogrodzenia profilowe.

Ogrodzenie profilowe czy zabudowane?

Zabudowane ogrodzenia z paneli betonowych zapewniają pełną intymność przy domach jednorodzinnych. Jest to więc szczególnie popularna bariera w gęsto zabudowanych rejonach. Front takiej posesji może jednak przypominać fortecę – tajemniczą i niezdobytą. Wysokie przęsła zatrzymują również niezbędne do życia roślin promienie słońca. Ponadto taka forma ogrodzenia optycznie znacznie zmniejsza dostępną przestrzeń, o czym przekonuje się coraz więcej właścicieli działek.

Ogrodzenia profilowe powielają zalety płotów betonowych, a także eliminują ich wady. Skonstruowane z dość szerokich profili zapewniają prywatność bez efektu zamknięcia przestrzeni wokół zabudowań. Dzięki nim posesja wygląda na zabezpieczoną i stylową. Oczka pomiędzy profilami pozwalają na doświetlenie roślin posadzonych przy parkanie, są również świetnym sposobem na podkreślenie urody zadbanego ogrodu.

Kolejną ważną kwestią, na którą niewiele osób zwraca uwagę, jest fakt, że zabudowane ogrodzenie zapobiega wejściu mniejszych zwierząt na posesję. Wyłączanie działki z lokalnego ekosystemu może stanowić problem nie tylko dla żab, jaszczurek i myszy, ale także wiewiórek czy jeży, będących w Polsce pod ochroną, warto więc je przemyśleć. Właścicielom parceli, którzy chcą ograniczyć wędrówki zwierząt, a także podkopy psów, zaleca się zastosowanie dopasowanej do ogrodzenia podmurówki.

Aspekt wizualny ogrodzenia profilowego

Za decyzją o wyposażeniu działki w ogrodzenie profilowe z pewnością przemawia jego design. Proste, poziome profile nadają temu nowoczesnemu ogrodzeniu dozę szlachetności. Są one wielką zaletą opisywanego płotu – zapewniają prywatność, ale nie zamykają optycznie działki. Ażurowa konstrukcja świetnie nadaje się więc na mniejsze posesje, albo jeśli użytkownikowi zależy na wyeksponowaniu ogrodu. Takie ogrodzenie może stanowić również podporę dla roślin pnących.

Warto wiedzieć, że na rynku znajduje się wiele ogrodzeń profilowych o różnym wyglądzie. W Hammerman-Tech również posiadamy kilka wariantów standardowego przęsła ułożenia profili:

  • pionowe,
  • poziome,
  • symetryczna kompozycja z profili o różnej szerokości,
  • ułożenie profili od najwęższych do najszerszych,
  • uzupełnienie profili panelem z ciętej blachy ułożonej poziomo lub pionowo.

Oprócz tego przygotowujemy również przęsła na specjalne zamówienie klienta, aby jak najlepiej dopasować ogrodzenie do potrzeb użytkowników działki. Bardzo ciekawym, coraz częściej stosowanym zabiegiem jest ustawienie ozdobnych przęseł na stronie frontowej posesji, a prostszych – po bokach i z tyłu. Przykładowo doskonale wygląda klasyczne ogrodzenie z regularnymi profilami uzupełnione przęsłami z blachą ciętą w geometryczne wzory.

Dodatki do ogrodzeń profilowych

Aby zupełnie odmienić wygląd ogrodzeń profilowych należy zastosować odpowiednie dodatki. Fantazyjne zakończenia słupków (szpic lub motyw roślinny), klamki, dzwonki czy skrzynki na listy – to wszystko wpływa na charakter ogrodzenia. Zastosowanie dodatków sprawia, że minimalistyczne ogrodzenie profilowe jeszcze lepiej pasuje do klasycznej architektury.

Podobnie jest z kolorem – barwa płotu zaskakująco silnie wpływa na postrzeganie zarówno całej posesji, jak i jej użytkowników. Chociaż czerń to klasyczny wybór, symbolizuje również powagę, często więc znacznie lepsze rozwiązanie stanowi grafit, granat, brąz lub ciemna zieleń. Nasza firma posiada w ofercie również farby antyczne, które mają dawać efekt starego metalu. Doskonale pasują do modernistycznych, miejskich zabudowań i nie tylko.

Ogrodzenie profilowe – słupki

Dobór odpowiednich słupków ogrodzeniowych może powodować tyle samo kłopotu, co sam płot. I nic dziwnego – na rynku jest wiele opcji, które różni jedynie kilka parametrów. Jakie słupki najlepiej nadają się do ogrodzenia profilowego? Niektórzy właściciele posesji decydują się na solidne słupki stalowe. Zabetonowane elementy o kwadratowym przekroju świetnie podkreślają lekkość całej konstrukcji. Ponadto są łatwe w instalacji i stosunkowo niedrogie.

Inne osoby po zakupie ogrodzenia profilowego planują budowę słupków murowanych lub betonowych, co wizualnie obciąża płot, ale sprawia również, że jest on znacznie stabilniejszy. Aby ukryć materiał, z którego wykonany jest słupek, warto obłożyć go naturalnym kamieniem czy imitacją, chociaż tynkowanie to także popularny wybór. Większe słupki świetnie prezentują się jako dodatek do tradycyjnych zabudowań, mogą być także uzupełnione wyższą podmurówką.

Czy warto zainwestować w ogrodzenia profilowe?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest dość prosta: oczywiście, że warto! Ogrodzenia profilowe posiadają szereg zalet, które koniecznie należy uwzględnić przy wyszukiwaniu nowego płotu:

  • nowoczesny design,
  • bezpieczeństwo,
  • możliwość modyfikacji przęsła,
  • atrakcyjna cena,
  • uniwersalność.

Chociaż proste profile są ponadczasowe i uniwersalne, niektórzy wciąż obawiają się, że taki płot nie będzie pasował do danej posesji. Wbrew pozorom ogrodzenie profilowe nie jest zarezerwowane wyłącznie do działek z architekturą i ogrodem w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Doskonale wyglądają zarówno przy domach jednorodzinnych, jak i budynkach publicznych, parkach czy placach zabaw. Dzięki wielu opcjom zmian designu poszczególnych części parkanu z powodzeniem można nadać mu znacznie bardziej klasyczny wygląd.

Ogrodzenia profilowe Hammerma-Tech

Wyjątkowe ogrodzenia profilowe dostarcza i montuje Hammerman-Tech. Umożliwiamy konfigurację wysokości, ułożenia profili czy ich grubości, a więc każdy z naszych klientów otrzymuje wymarzone ogrodzenie. Kolekcja Modern posiada również wiele opcji modyfikacji przęseł, co z pewnością spodoba się użytkownikom działek chcącym wyróżnić swoją posesję. Oprócz tego w naszym katalogu znajduje się znacznie więcej opcji, dlatego zapraszamy do zapoznania z ofertą firmy.

FAQ

1. Jaka jest różnica między ogrodzeniem z betonowych paneli, a ogrodzeniem profilowym?

Ogrodzenia profilowe są eleganckie i nowoczesne, dzięki ażurowej budowie sprawiają, że posesja wydaje się większa, a rośliny przy płocie otrzymują niezbędną ilość promieni słonecznych. Ogrodzenia betonowe są masywne i wizualnie zmniejszają przestrzeń.

2. Jakie opcje wyglądu ogrodzenia profilowego można wybrać w Hammerman-Tech?

Oferujemy zmianę orientacji profili, modyfikacje ich grubości i ułożenia, a także dodatek panelu z blachy ciętej.

3. Czy warto zainwestować w ogrodzenia profilowe?

Tak, ogrodzenia profilowe posiadają wiele zalet i stają się coraz popularniejsze, warto więc rozważyć ich montaż.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV