Pomysł na ogrodzenie do ogrodu

pomysl-na-ogrodzenie-ogrodu

Zapytaj o cenę

Decyzja o ogrodzeniu ogrodu jest bardzo ważna – nie tylko ma skutecznie dbać o bezpieczeństwo użytkowników działki, ale także powinna upiększać całą posesję. Płot stanowi swego rodzaju ramę dla parceli, nie wolno zatem bagatelizować jego doboru. Oto kilka inspiracji, dzięki którym dopasowanie idealnej palisady przebiegnie szybko i sprawnie.

Ogrodzenie ogrodu a styl architektury

Najprostszym rozwiązaniem, którym kierują się właściciele działek podczas wyboru ogrodzeń do ogrodu, jest dopasowanie go do stylu budynków. Nowoczesne, minimalistyczne domy zyskają, jeśli zostaną uzupełnione prostym płotem. Doskonale w takiej sytuacji sprawdzą się ogrodzenia z naszej kolekcji Modern, a także delikatne przęsła Eco lub Classic. Zadbany ogród zostanie wyeksponowany dzięki prostemu parkanowi bez giętych elementów ozdobnych.

Z drugiej strony do tradycyjnych budynków doskonale pasują nieco bardziej wyszukane ogrodzenia do ogrodu. Lekki, reprezentacyjny płot, który nada klasycznemu domowi elegancji to chociażby przęsła z kolekcji Premium. Łączą w sobie uniwersalną prostotę z oryginalnymi częściami ozdobnymi. Wyjątkowo dobrze prezentują się jako podstawa do roślin pnących lub miejsce do zawieszenia doniczek z kwiatami. Natomiast fantazyjne kolekcje Style oraz Lux sprawiają wrażenie wyrobów rękodzielniczych.

Uniwersalne ogrodzenie do ogrodu

Czasami najlepszym rozwiązaniem jest wybór uniwersalnej palisady. Solidne, stalowe ogrodzenie ogrodu może służyć przez wiele lat, niezależnie od przeprowadzanych remontów domu czy zmiany stylu ogrodu. W takiej sytuacji polecamy lekkie przęsła panelowe, które oferują nietuzinkowe opcje dekoracyjne. Wzbogacenie płotu panelami z bambusa lub żywopłotem zapewnia prywatność i bezpieczeństwo niezbędne w gęsto zaludnionych rejonach.

Podobnie działają moduły z wypełnieniem – odporne ogrodzenia do ogrodu utrudniają dostęp do posesji nieproszonym gościom, a także gwarantują intymność domownikom. Oferujemy kilka rodzajów takich parkanów:

  • wypełnienia panelami z tworzywa drewnopodobnego nie wymagają malowania, są wyjątkowo odporne na czynniki atmosferyczne;
  • płyty z włóknocementu przypominają modne ogrodzenia ogrodu z betonu architektonicznego, są jednak tańsze i znacznie lżejsze,
  • przęsła z ażurowej blachy można uzyskać z geometrycznymi wzorami albo motywem organicznych liści, doskonale łączą więc elementy naturalne z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Ogrodzenie do ogrodu – rozwiązania funkcjonalne

Niezwykle ciekawym podejściem jest zróżnicowanie rodzaju ogrodzenia ogrodu w zależności od strony posesji. Przykładowo od ulicy należy wybrać przęsła reprezentacyjne, dekoracyjne, po bokach wysokie panele z wypełnieniem, natomiast od tyłu – barierę ażurową (szczególnie, jeśli za posesją znajduje się las lub malownicze wzgórza). Chociaż na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie może nie być atrakcyjne, warto je rozważyć.

Opisywane działanie oferuje wiele zaskakujących korzyści. Szeroka dostępność wzorów ogrodzeń do ogrodu sprawia, że trzy różne rodzaje przęseł stworzą spójną całość doskonale dopasowaną do działki. Front pełni funkcję dekoracyjną, boki zapewniają prywatność, zaś delikatne ogrodzenie na tyłach gwarantuje atrakcyjne widoki. Mieszanie stylów z pewnością stanowi również tańszą opcję w porównaniu do zabezpieczenia całej parceli dekoracyjnym płotem.

Pomysły na bezpieczne ogrodzenie ogrodu

Podczas dobierania płotu prezentacja jest bardzo ważna, jednak nie można pomijać kwestii bezpieczeństwa. To szczególnie ważne na posesjach położonych z dala od innych siedzib ludzkich albo w pobliżu lasu. Odpowiednio wysokie ogrodzenie do ogrodu powinno zapobiegać dostępowi dzikich zwierząt czy niepowołanych osób. Warto więc wybrać wzór przęsła o nieregularnych, niewielkich otworach, które nie tworzą efektu drabiny i utrudniają wspinaczkę.

Obecnie automatyczne bramy są już na polskich posesjach standardem. I nic dziwnego – gwarantują wygodę przy wjeździe samochodu oraz zapewniają, że bez odpowiedniego pilota dostęp na posesję jest utrudniony. Hammerman-Tech oferuje wiele różnorodnych opcji, zatem bardzo szybko można dopasować bramę do ogrodzenia do ogrodu. Furty w kształcie łuku lub fali wyróżnią się przy prostych przęsłach, dzięki czemu urozmaicają całą kompozycję.

Jak odmienić ogrodzenie do ogrodu – samodzielnie i niewielkim kosztem

Chociaż wielu właścicieli posesji wybiera uniwersalne ogrodzenia ogrodu, które będą służyły latami, to raz na jakiś czas warto odświeżyć nieco ich wygląd. Taka decyzja może być podyktowana na przykład zmianą roślin lub preferencji użytkowników. Nie trzeba wówczas wymieniać całego ogrodzenia – taki proces jest kosztowny i zazwyczaj trwa dość długo. Znacznie łatwiejsze rozwiązanie stanowi zmiana koloru przęseł lub zakończeń słupków.

W naszej ofercie znajduje się wiele atrakcyjnych elementów ogrodzeń do ogrodu, na przykład klamek, zamków, dzwonków lub szpiców. Dopasowanie ich na całej długości palisady albo tylko od frontu nada posesji jednolity wygląd. Równie doskonałym pomysłem jest zmiana koloru przęseł – każdy klient z pewnością znajdzie farby do stali idealne do pożądanego rezultatu:

  • za pomocą farb antycznych można zyskać efekt przetarć, ponieważ zawierają dodatek czarnego barwnika,
  • delikatną strukturę oferują niektóre farby RAL,
  • wielbicielom klasyki polecamy gładkie emulsje o wykończeniu matowym, satynowym lub z połyskiem.

FAQ

1. Jak dopasować ogrodzenie do ogrodu?

Wbrew pozorom wybór ogrodzenia do ogrodu nie jest zbyt trudnym zadaniem – na początku warto wyznaczyć efekt końcowy. Dla jednolitego rezultatu płot trzeba dopasować do stylu budynku i roślin (minimalistyczne przęsła do nowoczesnych posesji i dekoracyjne do tradycyjnych budowli), albo zdecydować się na uniwersalne rozwiązanie. Proste, ażurowe panele można wówczas uzupełnić żywopłotem lub efektowną siatką bambusową. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także dopasowanie wyglądu ogrodzenia do strony posesji.

2. Jakie ogrodzenie do ogrodu gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa?

Ogrodzenie ogrodu powinno nie tylko pełnić funkcję reprezentacyjną, ale także chronić użytkowników działki przed nieproszonymi gośćmi. Trzeba zatem wybrać odpowiednio wysoki płot z wypełnieniem lub z małymi otworami. Przęsła z pionowymi sztachetami utrudniają wspinaczkę dzikim zwierzętom i włamywaczom, są więc doskonałą barierą do posesji położonych daleko od innych domów lub w pobliżu lasu.

3. Jakie elementy dodatkowe ogrodzenia ogrodu warto wybrać?

Od czasu do czasu warto urozmaicić wygląd stalowego ogrodzenia do ogrodu. Wymiana całego płotu jest dość kosztowna, trzeba więc postawić na ciekawe dodatki – dzięki nim można skutecznie odmienić charakter działki. Szpice, dzwonki, klamki i zamki do furtek dostępne w HammermanTech są dopasowane zarówno do nowoczesnych, jak i stylizowanych na postarzane, przęseł. Nasi klienci wybierają także różnorodne kolory oraz wykończenia specjalistycznych farb, które pozwalają szybko odświeżyć stalową palisadę.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV