Pomysł na ogrodzenie - inspiracje i porady

pomysl-na-ogrodzenie

Zapytaj o cenę

Mimo że przyjmuje się, że w aspekcie projektowania wymarzonego domu ogrodzenie pełni rolę co najmniej drugoplanową, to w praktyce jego wybór okazuje się niekiedy nieco problematyczny. W niniejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym warto kierować się przy wyborze idealnego ogrodzenia, a także jak z jego wykorzystaniem można wykreować ciekawą przestrzeń.

Pomysł na ogrodzenie - który z nich okaże się najlepszy?

Efektywne ogrodzenie nowoczesne lub klasyczne ma niebagatelny wpływ na ostateczny odbiór i prezencję całej posiadłości. Problemu z jego doborem można doświadczyć jedynie poprzez własne doświadczenie. Doświadczają go bowiem osoby bieżąco planujące i projektujące swój wymarzony kąt do zamieszkania. Mnogość zróżnicowanych fasonów ogrodzeń obecnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Pośród wielu możliwości bardzo łatwo się pogubić, dlatego warto w tym zakresie kierować się kilkoma zasadami, które przedstawiamy poniżej. 

Jak wybrać ogrodzenie dla działki?

 • Rodzaj ogrodzenia działki powinien zależeć przede wszystkim od rodzaju jej zagospodarowania. Jeśli na jej terenie znajduje się nieruchomość w nowoczesnym stylu, ogrodzenie rustykalne raczej nie będzie współgrać z nią zbyt dobrze. 
 • Często pomijaną, a niekiedy kluczową zasadą w kontekście wyboru właściwego płotu do działki jest jej wielkość. Płot murowany lub betonowy może optycznie zmniejszyć działkę małych rozmiarów. 
 • Na samym początku tworzenia projektu działki warto ustalić jej planowany budżet inwestycyjny, a także dopuszczalne odchylenia w tym zakresie. Jest to aspekt zaskakująco ułatwiający dokonywanie decyzji na wszelkich płaszczyznach budowlanych. 
 • Ogrodzenie posesji jest rodzajem inwestycji lub produktu, który z założenia powinien przez lata służyć swoim właścicielom w jak najlepszej prezencji. Dobór odpowiedniego materiału w tym zakresie ma wobec tego kluczowe znaczenie, ponieważ może on wpływać na sposób jej przyszłej konserwacji i wytrzymałości. 

Pomysł na tanie ogrodzenie - czy cena zawsze idzie w parze z jakością?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie się na konkretny typ ogrodzenia zależny jest także od jego ceny. Niejednokrotnie zdarza się nawet tak, że stanowi ona czynnik decydujący w tym zakresie. Cena płotu może przytłoczyć, szczególnie w przypadku potrzeby ogrodzenia działki o dużych rozmiarach. Jeśli jednak przyszłym mieszkańcom posiadłości zależy na jego efektywnej prezencji przy zachowaniu budżetowej ekonomii, to istnieją dwa wyjścia z tej sytuacji. 

 1. Po pierwsze kluczowe jest znalezienie sprawdzonego i rzetelnego producenta ogrodzeń, który usługę projektu, montażu i sprzedaży ogrodzenia wykona w sposób kompleksowy. W ramach takiej usługi znaczenie ma nie tylko wysoka jakość i niska cena oferowanego produktu, ale także rzetelny i elastyczny kontakt z klientem. 
 2. Dobrą strategią może okazać się także przeznaczenie większej inwestycji na część frontową ogrodzenia względem jego pozostałych długości. Jest to także sposób na stworzenie efektywnej wizytówki działki, którą będą mogli podziwiać wszystkie osoby przechodzące obok. 

Wysoka jakość w niskich cenach 

Na szczęście zakup satysfakcjonującego ogrodzenia w relatywnie niskich cenach jest możliwy, co świetnie ukazuje oferta sklepu Hammerman. Znajdują się w niej zarówno systemy ogrodzeniowe i bramy, jak i barierki schodowe oraz kraty okienne. Klienci firmy Hammerman mogą spodziewać się także profesjonalnej opieki ze strony jednych z najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów dziedziny ogrodzeń na rynku. Do każdego projektu podchodzimy w sposób indywidualny, oferując konkurencyjne ceny rynkowe. Skontaktuj się z nami już dziś, by otrzymać:

 • proponowaną ofertę na podstawie realnych wymiarów i danych z kompleksową wyceną ogrodzenia,
 • doradztwo wraz ze wsparciem technicznym i formalnym, 
 • projekt ogrodzenia zaprezentowany w formie 2D lub 3D.

Zaznaczamy, że możliwość realizacji w formie dostawy ogrodzenia możliwe jest na terenie całej Europy. 

Pomysł na ogrodzenie ogródka w stylu nowoczesnym 

Coraz więcej klientów decyduje się na aranżację swojego domu jednorodzinnego w stylu nowoczesnym. Na stronie Hammerman-tech.pl nie mogło zabraknąć wobec tego licznych propozycji w zakresie bram i ogrodzeń wykonanych z tworzywa metalowego. Jego powierzchnia pokryta jest dodatkowo warstwą cynku, chroniącą w wyjątkowo długiej perspektywie przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, (włącznie z kwaśnym deszczem cywilizacyjnym zawierającym spore ilości związków chemicznych). Szczególnie podkreślamy, że możliwy jest także wybór preferowanego odcienia farby proszkowej z palety najpopularniejszych i najczęściej wybieranych barw w Europie. Dla przykładu przęsło metalowe w kolorze Antique Rotbraun może być świetnym kompromisem, pomiędzy nowoczesnością a tradycją. Ten kolor prezentuje zawsze gustownie i warto rozważyć go w kontekście wymarzonej kreacji ogrodu lub posesji. 

Diabeł tkwi w barwie i dopasowaniu 

Świetnym sposobem na kreatywną i efektywną prezencję ogrodu jest dobór pozostałych elementów działki w pokrewnym odcieniu ogrodzenia. Może należeć do nich pomalowana wiata drewniana, huśtawka ogrodowa, donice lub efektywne stojaki na kwiaty. Przęsło w kolorze czerwonego brązu to także ukłon w stronę uroków natury i przyrody. Może stanowić świetne dopasowanie do oczek wodnych lub kamieni dekoracyjnych. 

Pomysł na ogrodzenie działki - zastosowanie ogrodzeń palisadowych w stylu modern

Do funkcji ogrodzenia działki należy nie tylko zabezpieczenie jej przed kradzieżą lub włamaniem, ale także wyznaczenie jej granic i nadanie kunsztu dekoracyjnego. Coraz więcej osób docenia uroki wizualne ogrodzeń palisadowych w stylu modern, które doskonale wpasowują w projekty najpopularniejszych stylów ogrodowych i domowych. Ich obecność jest także swojego rodzaju kwintesencją harmonii i nowoczesnego porządku. To ukojenie dla oczu wszystkich perfekcjonistów o upodobaniach modernistycznych. Co więcej, ich konstrukcja bardzo często pokryta jest warstwą cynkową, która zapewnia trwałość i piękną prezencję otoczenia na wiele lat. 

FAQ - najczęściej zadawane pytania 

1. Jakie ogrodzenie dla działki domu wybrać?

Jedną z podstawowych zaleceń w tym zakresie jest dopasowanie go do pozostałych elementów otoczenia. Drugorzędna jest trwałość i odporność na wszelkie czynniki mechaniczne i chemiczne. W tym zakresie w sposób fachowy i profesjonalny z przyjemnością doradzi zespół firmy Hammerman. 

2. Czy warto korzystać z pomocy projektanta w zakresie projektu ogrodu?

Jest to kwestia wysoce indywidualna i zależna od planowanego budżetu właściciela działki. Nie mniej jednak z pewnością możliwe jest samodzielne stworzenie efektywnego projektu ogrodu i jego ogrodzenia. Co więcej, sklepy z poszczególnymi elementami tego typu przestrzeni dołożą wszelkich starań, by przedstawić wszystkie możliwe propozycje w danym zakresie i udzielić profesjonalnej rady opartej na doświadczeniu. 

3. Jakie są rodzaje ogrodzeń?

Do podstawowych rodzajów ogrodzeń należą: 

 • metalowy, 
 • gabionowy, 
 • z kamienia, 
 • z klinkieru. 

4. Jakie są korzyści zastosowania ogrodzeń w stylu modern?

Ogrodzenia w stylu Modern są idealnym przykładem wykończenia przestrzeni nowoczesnych i minimalistycznych. Co więcej, urzekają wysokimi względami estetycznymi i wrażeniem harmonii i porządku.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV