Obowiązki monterów ogrodzenia — co do nich należy?

obowiazki-monterow-ogrodzenia

Zapytaj o cenę

Chcąc cieszyć się ładnym, a przy tym, funkcjonalnym ogrodzeniem swojej posesji, należy nie tylko zadbać o wybór odpowiednich materiałów oraz rodzaju płota, lecz także o sam jego montaż. Czy trzeba zlecić jego wykonanie profesjonalistom? Co znajduje się w zakresie obowiązków monterów ogrodzenia?

Montaż ogrodzenia — czy warto zlecić je profesjonalistom?

Kupując ogrodzenie, część osób zapomina o zadbaniu również o jego montaż. Niektórzy chcą też zrobić to samemu. Czy jednak wykonanie tej czynności bez pomocy profesjonalisty przyniesie oczekiwany skutek? Oczywiście, można zająć się tym zadaniem we własnym zakresie, jednak montaż nierzadko jest nieco bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Przez to jego wykonanie często zajmuje dużo czasu. Co więcej, chcąc samemu postawić ogrodzenie, trzeba mieć odpowiednią siłę fizyczną.

Należy również pamiętać o tym, że w przypadku stawienia ogrodzenia istotna jest też umiejętność dokonania poprawnych wymiarów. Błędy popełnione podczas montażu mogą nie tylko negatywnie wpływać na estetykę płotu, lecz także na jego funkcjonalność oraz wytrzymałość. Co więcej, złe wykonanie niektórych czynności składających się na montaż mogą uniemożliwić dalsze prace lub wymagać naprawy, co z kolei prowadzi do zwiększenia kosztów stawiania ogrodzenia.

W związku z tym, planując ogrodzenie swojej posesji, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Dla nich montaż ogrodzenia niezależnie od jego typu nie będzie niczym skomplikowanym, a jeśli napotkają podczas prac trudności — na podstawie własnego doświadczenia będą w stanie sobie z nimi poradzić. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że nie wszystko, co wiąże się z postawieniem ogrodzenia, zaliczane jest do obowiązków montażystów, ponieważ te zadania mogą być inne w zależności od wybranego typu ogrodzenia. Warto przed zleceniem postawienia płotu danym osobom sprawdzić, co trzeba zrobić we własnym zakresie.

Czym zajmują się montażyści podczas stawiania ogrodzenia na słupkach stalowych?

Montaż ogrodzenia można podzielić na:

W przypadku pierwszego sposobu stawiania ogrodzenia grupa montażowa zajmuje się wykopaniem otworów pod słupki stalowe o głębokości, która pozwoli zapewnić płotowi stabilność. Warto przy tym pamiętać, że wcześniej należy odpowiednio przygotować teren posesji, oczyszczając ją z kamieni, roślin czy też ich korzeni, ponieważ to zwykle nie leży w obowiązkach montażystów.

Grupa montażowa zajmuje się również zabetonowaniem słupków. Ekipa specjalistów Hammerman-Tech wykorzystuje do tego gotową mieszankę betonu szybkoschnącego, co umożliwia jednoczesne betonowanie słupków stalowych i montowanie ogrodzenia. Dzięki temu czynność ta zajmuje od jednego do maksymalnie dwóch dni. Pozwala to na oszczędność czasu, a przy tym, jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce, aby ogrodzenie wokół jego posesji powstało jak najszybciej ze względu na bezpieczeństwo domowników.

Warto także zaznaczyć, że wyrobek w postaci wykopanej ziemi przez grupę montażystów może być złożony na folii ochronnej w miejscu, które wcześniej wskazał zleceniodawca. Co więcej, profesjonaliści zajmują się także odpowiednim wyregulowaniem bramy oraz furtki tak, aby mogły one służyć wszystkim domownikom. Jeśli ktoś zdecyduje się na rozwiązanie z bramą elektryczną, może również liczyć na pomoc specjalistów z jej automatyzacją.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że zamówieniem kontenera, w którym ma zostać umieszczona ziemia albo pozostałości po wcześniejszym ogrodzeniu, jeśli takie znajdowało się na posesji, leży po stronie klienta. Grupa montażowa nie musi bowiem być odpowiedzialna za kwestie związane z wywozem odpadów po montażu.

Jakie zadania mają montażyści podczas stawiania ogrodzenia na słupkach murowanych?

Podczas montażu ogrodzenia na murkach, grupa montażowa zajmuje się zakotwieniem słupków, czyli zamocowaniem ich końców w betonie. Wykorzystywane są do tego elementy konstrukcji określane mianem kotwi w połączeniu z klejem oraz chemią budowlaną. Dzięki temu można mieć pewność, że ogrodzenie będzie stabilne. Najważniejszym zadaniem fachowców jest oczywiście odpowiedni montaż płotu do zakotwionych słupków.

Na koniec, podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanego montażu, specjaliści zajmują się precyzyjnym wyregulowaniem furtki oraz bramy, aby zapewnić domownikom możliwość ich swobodnego otwierania oraz zamykania. Ponadto, również w tym przypadku, profesjonaliści mogą zająć się automatyzacją bramy, co zwiększa komfort domowników. Tak jak podczas montażu na słupkach stalowych, klient we własnym zakresie musi zadbać o sprowadzenie na swoją posesję kontenera oraz późniejszy wywóz odpadów.

Montaż instalacji elektrycznej do automatów — zadanie dla specjalistów

Tak jak zostało wspomniane, oprócz montażu bramy, fachowcy z naszej firmy mogą również zająć się założeniem instalacji elektrycznej do automatów. Choć są dostępne poradniki, jak zrobić to samemu, wykonanie tej czynności bez pomocy specjalisty może być bardzo trudne, a nawet — niebezpieczne. W związku z tym, myśląc nad automatyzacją swojej bramy wjazdowej, warto pamiętać o tym, że tę usługę mają w swojej ofercie fachowcy tacy jak grupa montażystów z Hammerman-Tech, którzy zajmują się montażem instalacji elektrycznej do bram jedno- oraz dwuskrzydłowych, a także przesuwnych.

Czym się kierować, szukając dobrych montażystów ogrodzenia?

Zlecając montaż ogrodzenia profesjonalistom, należy pamiętać o tym, że nie każda osoba przedstawiająca się jako fachowiec może odpowiednio wykonać swoją pracę. Przede wszystkim przed ostatecznym wyborem montażysty, warto zapoznać się z jego wcześniejszymi realizacjami. Dobrze także przeczytać najpierw opinie na temat jego pracy.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że ogrodzenie danej posesji zostanie wykonane profesjonalnie, wybierz fachowców Hammerman-Tech, którzy zadbają o to, aby wszyscy domownicy czuli się bezpiecznie i mogli korzystać z funkcjonalnych bram oraz furtek. Ponadto w razie wątpliwości co do wyboru ogrodzenia lub pytań związanych z montażem, nasi specjaliści pozostają do dyspozycji klientów, żeby rozwiać ewentualne wątpliwości.

FAQ:

1. Dlaczego warto zlecić montaż ogrodzenia profesjonalistom?

Grupa montażystów może w krótkim czasie postawić ogrodzenie w prawidłowy sposób, z kolei samodzielnie wykonując to zadanie, nierzadko popełnia się błędy wpływające na opóźnienie prac lub generujące dodatkowe koszty.

2. Czy firma zajmująca się montażem ogrodzenia powinna zająć się sprowadzeniem kontenera na posesję?

Zarówno zamówieniem kontenera, jak i wywozem odpadów po montażu ogrodzenia powinien zająć się zleceniodawca.

3. Czy konieczne jest samodzielne zakładanie instalacji elektrycznej, jeśli chce się zautomatyzować bramę?

Montażem instalacji elektrycznej niezbędnej do automatyzacji bram zajmują się fachowcy, dzięki którym cały system może działać sprawnie przez długi czas bez konieczności wykonywania napraw.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV