Automatyka bramowa — zalety i funkcjonalności

automatyka-bramowa-zalety

Zapytaj o cenę

Wybór odpowiedniej bramy jest niezwykle ważny. Powinna ona bowiem być nie tylko estetyczna, lecz także funkcjonalna. To zapewnić może jej odpowiedni napęd. Automatyka bramowa zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego — gwarantuje ona bowiem domownikom komfort i bezpieczeństwo. Jakie zalety napędów do bram można wyróżnić?

Czym jest automatyka bramowa?

Jeszcze do niedawna niemal wszystkie bramy trzeba było otwierać ręcznie. Ich zautomatyzowanie kojarzone było z luksusem, na który wiele osób nie mogło sobie pozwolić. Obecnie tego rodzaju rozwiązania dostępne są w korzystnych cenach, a na inwestycje w nie stawia znaczna liczba ludzi. Co daje automatyka bramowa? Dzięki jej działaniu skrzydła zamykają się, jak sama nazwa mówi — automatycznie. Wystarczy, że zostanie naciśnięty odpowiedni guzik na pilocie dostępnym wraz z pozostałymi elementami służącymi do automatyzacji bramy.

Chcąc, aby brama działała automatycznie, należy zainwestować w odpowiedni napęd. Tego rodzaju rozwiązanie może być zastosowane w wielu rodzajach bram, w tym w wariantach jedno- oraz dwuskrzydłowych, a także modelach przesuwnych. Dzięki temu niezależnie od zamontowanego modelu bramy można cieszyć się korzyściami, jakie niesie ze sobą automatyka i zapomnieć o ręcznym otwieraniu oraz zamykaniu lub przesuwaniu skrzydeł.

Automatyka bramowa — zapewnij domownikom komfort

Wiele osób decyduje się na inwestycję w automatykę bramową ze względu na komfort, jaki może one zapewnić domownikom. Tak jak zostało już wspomniane, montaż napędu do skrzydeł sprawia, że nie jest konieczne manualne ich zamykanie, a także otwieranie. Oznacza to, że nie trzeba wkładać własnej siły w tę czynność, co może być szczególnie ważne w przypadku ciężkich bram, ponieważ zazwyczaj szczególnie trudno zmienić położenie ich skrzydeł.

Automatyzacja zamykania oraz otwierania bramy pozwala również na zaoszczędzenie czasu. W celu wyjechania z posesji nie trzeba bowiem najpierw podchodzić do skrzydeł oraz odsuwać ich, a następnie wsiadać do samochodu, żeby za chwilę znów wysiąść, zamknąć bramę i z powrotem zająć miejsce na fotelu kierowcy. Po zamontowaniu odpowiedniego napędu wystarczy jedno kliknięcie guzika na pilocie, aby brama się otworzyła lub zamknęła.

Ta zaleta jest też istotna jesienią i zimą, gdy często kierowcy zmagają się nie tylko z niskimi temperaturami, lecz także z deszczem i śniegiem. Dzięki automatyzacji nie trzeba bowiem moknąć ani marznąć przed wyjazdem lub wjazdem na posesję. Ponadto montaż napędu do bramy jest po prostu wygodny — prawdopodobnie żaden kierowca nie chce za każdym razem wsiadać i wysiadać z samochodu, aby wyjechać z własnej posesji. Warto zaznaczyć, że zautomatyzowane bramy są bardzo łatwe w obsłudze, co także przemawia na ich korzyść.

Automatyka do bramy dla bezpieczeństwa

Warto również pamiętać, że montaż automatyki do bramy zapewni domownikom nie tylko komfort, lecz także zwiększy ich bezpieczeństwo. Jeśli ma się jedynie wariant manualny, trzeba wychodzić z pojazdu i zostawiać go np. przy ruchliwej ulicy. W samochodzie zazwyczaj w takich momentach zostają kluczyki. Stwarza to doskonałą okazję dla złodziei. Co więcej, nierzadko w pojeździe zostawia się też dokumenty, które także może zabrać osoba będąca w pobliżu. W związku z tym automatyka do bramy nierzadko polecana jest ludziom, często wracającym do domu po zmroku, ponieważ oni szczególnie są narażeni na tego rodzaju sytuacje.

Niebezpieczne może być również zostawianie dzieci samych w samochodzie podczas otwierania czy zamykania bramy. Warto także pamiętać o tym, że znacznie trudniejsze okazuje się wejście na posesje, na której zamontowano napęd do skrzydeł niż na taką z bramą zamykającą się manualnie. Choć możliwe jest ręczne otworzenie skrzydeł w wypadku braku prądu, niezbędne są do tego odpowiednie klucze pozwalające na odryglowanie automatu.

Jaką automatykę bramową wybrać?

Decydując się na inwestycję w automatykę bramową, należy pamiętać o tym, że nie ma jednego, uniwersalnego sprzętu. Model trzeba dopasować do:

  • rodzaju słupków, które mogą być murowane lub stalowe,
  • gabarytów bramy,
  • ciężaru bramy,
  • zakresu otwarcia bramy.

Wiemy, że samodzielne dobranie odpowiedniej automatyki dla wielu osób może nie być proste, dlatego nasi specjaliści doradzają w wyborze sprzętu tak, aby zakupiony wariant odpowiadał oczekiwaniom Klienta.

Warto również zadbać o to, aby wybrany automat pochodził bezpośrednio od producenta. Hammerman-Tech to firma, która jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu sprawdzonych marek Sommer i Hörmann w Polsce. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane urządzenie będzie niezawodne, postaw na oferowane przez nas oryginalne produkty, które powstają wyłącznie z trwałych materiałów.

Wybierając odpowiednią automatykę dobrze również zapoznać się z dodatkowymi opcjami, które oferuje, takie jak system automatycznego rozpoznawania przeszkód, dzięki czemu brama nie zamknie się, gdy na jej drodze będzie obecna jakaś przeszkoda. Za sprawą takiego rozwiązania, skrzydła nie porysują stojącego między nimi samochodu, ani nie stworzą niebezpieczeństwa dla dzieci czy zwierząt, które również mogą pojawić się w pobliżu skrzydeł bramy.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, aby dana brama pomimo montażu automatyki może, np. za pomocą kluczy do odryglowania automatu, zostać otwarta manualnie. Stanowi to zabezpieczenie w razie konieczności wyjazdu z posesji w czasie przerwy w dostawie prądu.

Komu zlecić montaż automatyki bramowej?

Choć część osób samodzielnie montuje automatykę bramową, jeśli chce się mieć pewność, że zainstalowany sprzęt będzie niezawodny, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Dodatkową zaletą tego rodzaju rozwiązania jest także oszczędność czasu. Ponadto podczas samodzielnego montażu można popełnić wiele błędów, które nierzadko wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Stawiając na fachowców, masz pewność, że montaż automatyki bramowej zostanie wykonany prawidłowo, dzięki czemu brama będzie funkcjonalna i spełni oczekiwania domowników. Szukając odpowiedniej firmy zajmującej się wykonywaniem tego rodzaju usług, warto postawić na renomowane przedsiębiorstwo, mające pozytywne opinie od wcześniejszych zleceniodawców tak jak jest w przypadku Hammerman-Tech.

FAQ:

1. Dlaczego warto zdecydować się na automatykę bramową?

Automatyka bramowa zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ dzięki niej nie trzeba wychodzić z samochodu w celu rozsunięcia skrzydeł bramy. Gwarantuje ona również komfort, ponieważ, aby ją otworzyć lub zamknąć wystarczy wcisnąć guzik na pilocie.

2. Do czego powinna być dopasowana automatyka bramowa?

Automatykę należy dopasować przede wszystkim do tego, jak duża i ciężka jest brama, do kąta, na jaki otwierają się jej skrzydła oraz do rodzaju słupków użytych do zrobienia ogrodzenia.

3. Kto powinien zająć się montażem automatyki bramowej?

Montaż automatyki bramowej najlepiej zlecić profesjonalistom z renomowanej firmy, ponieważ dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu mogą oni zapewnić bramie oczekiwaną funkcjonalność.

Zapytaj o wycenę

Umów się z naszym doradcą na rozmowę

Przechowujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe w następujących celach: Analytics, Niezbędne.

TUV